24. 9. 2023

Tereza Pokorná

Přípravy na mistrovství světa 2023

A je to tady! Po namáhavé sezóně plné úspěchů, se díky vytrvalé dřině našich stepařů blížíme do finále. Tím je mistrovství světa, které, jako ostatně každý rok, uzavírá jednu a otevírá další kapitolu T-Group.

25.9. - 29.9. 2023

Mistrovství světa 2023

-

Německo, Riesa

Kdy a kde?

Už 24. září náš tým vyráží reprezentovat český step na mistrovství světa. Tato akce bude trvat celý týden, a proto přípravu nesmíme podcenit. Jak si můžete všimnout, termín konání se oproti minulým rokům liší, protože se soutěž neodehrává v zimních měsících, jak bylo zvykem. Sezóna se tak asi o dva měsíce zkrátila a času na přípravu je mnohem méně. Tím se ale nenecháváme zbytečně stresovat, protože trénujeme celý rok a na podobné změny jsme zvyklí. Navíc nám období po mistrovství dává prostor na další projekt, o kterém se už brzy dozvíte víc!

I místo konání je jiné. Letos o medaile budeme bojovat v Sachsen Aréně v německém městě Riesa. Naposledy zde část našich stepařů reprezentovala Českou republiku v roce 2019. Od té doby jsme na sobě tvrdě dřeli a zlepšovali se. Jsme rádi, že atmosféru této, pro stepařské mistrovství světa, autentické haly, zažijí i naši nejmladší stepaři, kteří v T-Grop vyrostli.

Sachsen Aréna

Nominace

V Riese se utkáme s tanečníky z více jak dvaceti zemí, ve kterých probíhala nominační celorepubliková kola stejně jako v ČR. Proto si můžeme být jistí, že budeme bojovat proti těm nejlepším stepařům a konkurence rozhodně nebude malá.

V tomto roce jsme se na mistrovství světa nominovali s celkem třiceti pěti choreografiemi, což je shodou okolností stejný počet jako o rok dříve, kdy byla ale nominační kritéria jednodušší. Proto počet choreografii, které se letos nominovaly považujeme za veliký úspěch. V Riese se tak předvedeme ve všech věkových kategoriích. V dětské kategorii uvidíme celkem sedm soutěžních čísel, junioři 1 vystoupí s pěti choreografiemi, junioři 2 se čtyřmi a ostatních juniorských čísel bude celkem sedm. Dospělá věková kategorie představí soutěžních čísel deset. Nesmíme zapomenout na adults 2, protože i ti na MČR zabojovali a do Riesy se taky podívají. Ani tento rok jsme nevynechali produkci. Tuto choreografii jsme opět vytvořili společně s Tap Academy Prague a vystoupí v ní přes 160 stepařů z Brna a Prahy.

Přípravy

Už na konci prázdnin jsme po zasloužené pauze obnovili tréninkový proces. Na soustředění jsme začali s laděním detailů ve formacích a dostali jsme se zpět do kondice. Důležitá jsou však i malá čísla, která jsme trénovali několikrát týdně včetně víkendů, abychom nic nepodcenili. K zajištění co nejlepšího výkonu v T-Group proběhly také masáže pro soutěžní stepaře. Ty neměl na starost nikdo jiný než naši fyzioterapeuti Daniel Ondroušek a Martin Kollár z OK Movementu. Maximum pro dosažení výkonů, na které budeme hrdí, udělali bez výjimky stepaři i trenérský tým. Díky tomu si můžeme být jistí, že v Riese ostudu neuděláme.

Do Německa vypravujeme téměř sto nadšených stepařů. To ale není vše. Náš tým se skládá z několika dalších nepostradatelných členů. Většinu z nich sice na pódiu neuvidíte, ale mimo něj podávají obdivuhodné, neuvěřitelné výkony. Kromě trenérského týmu sem patří organizační tým složený ze členů vedení klubu a také vybraných rodičů, kteří se postarají o to, aby vše proběhlo hladce podle plánů, obstarají jídlo a zajistí, abychom celý týden strávili v co nejideálnějších podmínkách. Jedou s námi také již zmiňovaní kluci z OK Movementu, kteří mají za úkol zajistit naši fyzickou a psychickou připravenost a dále náš vlastní fotograf Matěj Okleštěk. Nesmí chybět tým lidí, kteří se během celého mistrovství budou starat o naše sociální sítě. Právě prostřednictvím Facebooku a Instagramu máte možnost být stále v obraze a průběh soutěže sledovat.

A malá tečka na závěr! Všechny naše mladší stepaře jsme vybavili speciálními kartičkami, na kterých jsou jednotliví členové T-Group. Kartičky můžou děti vyměňovat, a rozšiřovat tak přátelskou atmosféru a také povědomí o studiu do světa. Najdete na nich spoustu zajímavých informací o každém z nás - největší úspěchy, stepařské inspirace nebo také životní moto, kterým se daný člověk řídí. Jedná se o dlouho plánovaný projekt, na kterém jsme pracovali posledních 6 měsíců, tak sbírejte taky!

Masáže s Ok movement + T-Group Cards

 

Už se nemůžeme dočkat, až ze sebe na pódiu i mimo něj vydáme své maximum. Uděláme vše proto, aby se T-Group opět v očích světového stepu ukázalo v tom nejlepším světle a abychom domů přijeli sice vyčerpaní, ale plní nové motivace a s pocitem osobního vítězství ať už to někde cinkne nebo ne. Tak nám nezapomeňte držet pěsti!

Vaše T-Group

❤️

Související témata