7. 10. 2023

Adam Košir

T-Group má opět mistry světa! V Německu jsme ukázali kvalitu a odvážíme si pět medailí.

Poslední zářijový týden se pro T-Group nesl v duchu největší letošní mezinárodní stepařské soutěže - mistrovství světa ve stepu v německé Riese.

Našim cílem na tomto vrcholu sezóny bylo ukázat brněnský a český step v co nejlepším světle a dát jasně najevo, že s T-Group musí do budoucna svět stepu počítat. Stejně jako loni, i letos můžeme jednoznačně říci, že se to povedlo. Vrátili jsme se domů a máme být na co hrdí. Téměř všichni naši stepaři jsou mistry světa a my umíme zase o něco lépe překonávat překážky, které nám osud připraví do naší stepařské cesty životem. 

Oproti loňskému roku v Zagrebu, kde T-Group vybojovalo pozici nejúspěšnějšího světového stepařského studia, jsme letos očekávali v Německu ještě daleko větší konkurenci, zejména z USA, Kanady a Mexika. Tyto státy se v minulém roce neúčastnily mistrovství v takových počtech a kvalitě a na letošek se chystaly skutečně dlouho. Zároveň, většina států nefunguje tak jako T-Group nebo jiná stepařská studia v Česku. Na každé místo v reprezentačním týmu jsou výběry a uspěje pouze jeden z několika zájemců. V Česku pracujeme s tím, co máme k dispozici v rámci každého studia a o to hodnotnější je každý soutěžní úspěch. Je to cesta nepochybně složitější a náročnější. 

T-Group vyjelo na tuto akci s největším počtem choreografií ze všech světových studí, a to s celkem 34 soutěžními jednotkami, které si nominaci na MS vybojovaly na květnovém republikovém šampionátu. 

Věděli jsme, že letos budeme jako obrovský úspěch brát nejen každou finálovou účast, ale zejména každý kvalitní výkon na pódiu. Fyzické i psychické vypětí za pět dlouhých dní v hale je obrovské a rozhodně není automatické, že se na pódiu vždy vše povede. Jsme proto nadšení, že toto kritérium splnily všechny naše choreografie a dostalo se nám velkého mezinárodního uznání od stepařských osobností, že jsme schopní všechny členy perfektně připravit na výkon. 

 

K tomu pomohla nejen pečlivá organizace a příprava našich stepařů na soutěži, ale také fyzio zajištění od kluků z OK Movementu, které nám záviděl celý stepařský svět. A to skutečně nepřeháním. Když jsme se dostali do fáze, kdy jsme vypomáhali se zdravotními problémy i jiným výpravám, mezi nimi například Švýcarsko, Ukrajina a další, ale také organizátorům soutěže, kteří na podobné situace nebyli připraveni, bylo jasné, že posouváme stepařskou komunitu tím správným směrem. 

 

Když jsme měli jistotu, že je o naše stepaře dobře postaráno, mohli jsme se soustředit na samotnou soutěž. Největším naším úspěchem, který se zapíše do stepařských dějin, byla největší produkce v historii šampionátů v německé Riese, která zaslouženě brala první místo a udělala tak z velké části naší výpravy mistry světa. Tuto choreografii připravil Tobiáš Košir a ve spolupráci ze stepaři z Tap Academy Prague jsme udělali show, na kterou bude Riesa dlouho vzpomínat. Právě stepařům z TAPu je třeba upřímně pogratulovat a uznat, že co se týká výsledků, zajistili pro českou výpravu většinu medailových umístění právě oni. My jsme moc rádi, že díky naší vzájemné spolupráci se podařilo Českou republiku i v takové konkurenci dostat na třetí místo mezi zúčastněnými státy a před námi už byly jen USA a Velká Británie. Za námi pak skončilo přes patnáct dalších států, které jsme výsledkově překonali. Češi tedy nadále patří k absolutní světové špičce.

 

My jsme ale měli na letošním šampionátu ještě jeden velký cíl. I přes případné neúspěchy udržet dobrou náladu v celém týmu a naučit se přijímat nepříznivé výsledky s klidem a pokorou. A za sebe mohu říct, že máme splněno. Všichni stepaři z T-Group si toto předsevzetí vzali za své a podařilo se nám i některá neočekávaná umístění ustát s tím, že zkrátka budeme muset pracovat lépe a nemá smysl ztrácet motivaci. Nemohu ani slovy popsat, jak jsem na naše stepaře hrdý, protože příležitostí, kdy se tým mohl psychicky složit, vzdát se a přestat bojovat, bylo za mistrovství skutečně hodně. Většinu z nich jsme nemohli ovlivnit a byla to pro nás velká zkouška. Ale zvládli jsme to. A stálo to za to. Nyní jsme zpět ve studiu, připravujeme naše další projekty a v hlavách máme jednu jasnou otázku: „Co můžeme udělat pro to, abychom příští rok byli zase o kousek lepší T-Group?“. A pokud vás zajímá odpověď, budeme se na vás těšit na květnovém MČR v nové sezóně, s novými choreografiemi a ještě větší chutí ukázat, že na to máme.

Mistrovství světa 2023

33 fotek, 1 video

 

Děkujeme všem za podporu a sledujte naši cestu dál. Naše show totiž teprve začíná. #tgroupforever ❤️

Medailová umístění: 

 • 1. místo Produkce Rocketman - The story of Elton John 
 • 2. místo Okleštěk Matěj + Košir Tobiáš
 • 3. místo Bína Samuel 
 • 3. místo malá skupina Adults That`s Alright 
 • 3 místo malá skupina Adults II Give a Little Love

Finálová umístění 

 • 4. místo Baláš Patrik
 • 4. místo malá skupina Adults Cell Block Tango 
 • 5. místo Dvořáková Nela 
 • 5. místo trio Adults Dead Already 
 • 6. místo Petrželová Julie 
 • 6. místo Winter Jakub 
 • 6. místo Hešková Nikola + Petrželová Julie 
 • 6. místo trio children Rather Be
 • 6. místo formace Adults The Wall - E
 • 7. místo Okleštěk Matěj

Související témata

Mohlo by vás také zajímat

24. 9. 2023

Tereza Pokorná

Přípravy na mistrovství světa 2023

A je to tady! Po namáhavé sezóně plné úspěchů, se díky vytrvalé dřině našich stepařů blížíme do finále. Tím je mistrovství světa, které, jako ostatně každý rok, uzavírá jednu a otevírá další kapitolu T-Group.

17. 9. 2023

Tereza Pokorná

T-Group prázdniny 2023

Letošní prázdniny daly členům studia čas na zasloužený odpočinek po namáhavém školním roce plném dřiny a úspěchů, ale také prostor na spoustu zajímavých projektů a akcí, které jsme pro naše stepaře a tanečníky připravili!

Všechny články