17. 9. 2023

Tereza Pokorná

T-Group prázdniny 2023

Letošní prázdniny daly členům studia čas na zasloužený odpočinek po namáhavém školním roce plném dřiny a úspěchů, ale také prostor na spoustu zajímavých projektů a akcí, které jsme pro naše stepaře a tanečníky připravili!

Teambuilding

Na začátku července proběhl T-Group teambuilding v rekreačním středisku Vyhlídka. Tento odpočinkový pobyt trval tři dny a zúčastnili se naši soutěžní stepaři, a to od těch nejmladších až po naše trenéry a velkou část organizačního týmu. Celé tři dny byly plné společných aktivit jako například volleyball, wellness, nejrůznější hry a na konec nesměl chybět ani táborák. 

Návštěva ze zahraničí

Do studia zavítaly dvě zahraniční stepařky. Přes polovinu světa za námi přiletěla Isabella Portilla z Mexika. Pracovala zde na přípravě nových choreografií pod vedením Tobiáše Košira. Druhou tanečnicí byla Anastasia Pavlishina z Ukrajiny, která se tu stihla věnovat i našim soutěžním stepařům. Připravila speciálně pro T-Group skvělý workshop, u kterého se zapotili i ti nejzkušenější. 

Isabella Portilla, Anastasia Pavlishina

Boot Camp v USA

Velká část našeho soutěžního týmu se podívala i za oceán. Navázali jsme spolupráci v USA s americkým stepařským týmem z Bostonu a zúčastnili se jejich soustředění desetidenního. Celkem 19 členů T-Group ubytovaných v amerických rodinách absolvovalo nejrůznější tréninky tance a hlavně stepu, které vedli jedni z nejlepších světových stepařů. Mezi lektory nechyběli například Alexandr Ostanin z Ukrainy a Ruben Sanchez ze Španělska, ale třeba také zakladatel T-Group Tobiáš Košir. Kromě dřiny a spousty nových zkušeností jsme navázali nová přátelství a z ameriky si odvážíme obrovské množství nezapomenutelných zážitků. Zároveň jsme připravili podmínky pro dlouhodobou spolupráci a už nyní máme potvrzených dvacet míst na příští ročník této akce. Stálo to za to! 

Boot Camp USA

Maraton hudby

Jako už téměř tradičně, vystupovali stepaři z T-Group na srpnovém Maratonu hudby v Brně. Na muzikálové scéně jsme ukázali vybrané choreografie a sklidili nadšený potlesk a velmi pozitivní ohlasy. Vidět jste mohli medailové choreografie letošní sezóny a nesměla chybět ani stepařská improvizace pod vedení Tobiáše Košira. 

Příměšťák

Další velkou prázdninovou akcí byl třetí ročník T-Group příměstského tábora, a každý rok je akce větší a lepší! Letošní akce s tématem Harryho Pottera se zúčastnilo téměř 70 dětí od 3 do 11 let. Děti si prošly celým procesem, který nabízí škola čar a kouzel, od zařazení do kolejí až po složení velkých kouzelnických zkoušek. Pět dní plných her, tréninků a dobrodružství si děti užily, což bylo poznat z jejich rozzářených úsměvů a také slz, které pár z nich uronilo na konci týdne. Ale není třeba smutnit, v T-Group se uvidíme nejpozději za rok, čtvrtý ročník už se blíží!

Soustředění

Nepostradatelnou součástí každného léta v T-Group je soustředění, díky kterému se po prázdninách znovu nastartujeme a připravíme na další výkony. Letošní soustředění bylo obzvlášť důležité, protože nás už na konci září čeká mistrovství světa. Proto jsme velké množství času věnovali vyšperkování soutěžních formací a jejich definitivnímu dotrénování. Tyto tréninky jsme doplnili o lekce jiných tanečních stylů. Pod vedením kondiční trenéra Adama Košira jsme zlepšovali svoji kondici, díky které můžou být naše soutěžní choreografie ještě kvalitnější. Nezapomnělo se ale ani na psychické zdraví. Tomu jsme se věnovali na přednášce od Markéty Winterové, která nám přiblížila pojem “Mindfullness” a vysvětlila, jak se udržovat v klidu a pohodě. O fyzické zdraví tanečníků bylo postaráno prostřednictvím každodenních kompenzačních tréninků od kluků z OK movement.

Rekonstrukce

Celé prázdniny byly také ve znamení velkých úprav a renovací, což uvidíte hned na první pohled při návštěvě našeho studia. Prodloužila se nám časová osa, kde se píše historie celého T-Group od jeho založení. Opravili jsme všechny podlahy, abychom zajistili ideální podmínky pro všechny stepaře. Nesmí se zapomenout na prostor bývalého tanečního sálu, který se změnil k nepoznání! Nyní máme tři kanceláře a relaxační zónu s kuchyní pro komfort všech členů T-Group. Více o celé rekonstrukci studia se dozvíte už brzy!

Zrekonstruovaný šedý a černý sál + kanceláře

Děkujeme všem, kteří se jakkoliv podíleli na těchto projektech a změnách, na kterých jsme přes léto pracovali a jejichž výsledky nyní vidíte všude kolem nás. Je po prázdninách a my můžeme svou pozornost upřít směrem k novému školnímu roku, mistrovství světa v Německu a dalším plánům. Ale vždy, když se ohlédneme, uvidíme prázdniny, které stály za to. Prázdniny, které můžete zažít jen na jednom místě na světě. 

T-Group Dance Studio ❤️

Související témata

Mohlo by vás také zajímat

22. 8. 2023

Adam Košir

TÝDEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A NOVÝ ROZVRH V T-GROUP – STAŇTE SE SOUČÁSTÍ NEJÚSPĚŠNĚJŠÍHO SVĚTOVÉHO STEPAŘSKÉHO STUDIA!

Přijďte na týden otevřených dveří a staňte se součástí nejúspěšnějšího stepařského studia na světě!

Všechny články