Kvalifikace na MČR 2024

Datum

28. 4. 2024

Čas

-

Místo

Praha

Jednou z hlavních novinek, kterou přináší sezóna 2024 je Kvalifikace na Mistrovství České republiky. Ta se uskuteční v Praze už na konci dubna, přesně pak 28.4.

Už v sobotu 27. 4. v brzkých ranních hodinách vyjíždí T-Group výprava po delší soutěžní pauze, aby ukázala, kam se za poslední období posunula a kam vlastně celé studio směřuje. Za jeden víkend se stihneme zúčastnit hned dvou soutěží a obě mají své pevné místo v kalendáři nejdůležitějších akcí roku 2024. Doufáme, že jako každý předešlý rok, se nám podaří ukázat, že má cenu dělat věci naplno a naše hodnoty týmového ducha opět představíme v tom nejlepším světle. Že i úspěšného sólistu dělá silnějším kvalitní tým, který stojí mimo pódium, že každý ve formaci má své místo a je důležitým prvkem kolosu více než 130 soutěžních stepařů, kteří se letos soutěží zúčastní.

První ze dvou akcí, na kterých se předvedeme, bude pohárová soutěž, která se odehraje v Říčanech u Prahy. Letos jsme se jako studio rozhodli zúčastnit se Step Cupu Říčany v počtu padesáti choreografií a využít tak jedinečnou příležitost umožnit našim stepařům se ukázat ještě před samotnou kvalifikací na soutěžní scéně. Pro každého stepaře z T-Group, a zejména pak pro všechny, kteří se soutěžemi teprve začínají, je jakákoliv nová zkušenost na pódiu mnohem cennější než samotný výsledek. Právě proto si tuto možnost, stoupnout si před porotu a diváky, rozhodně nenecháme ujít. Sobotní akce celému týmu pomůže nejen naladit tu správnou týmovou atmosféru, ale také naskočit na intenzivní soutěžní vlnu ještě před kvalifikací na MČR. Ta se uskuteční hned následující den na stejném místě a nepochybně bude patřit mezi nejnáročnější akce, kterých jsme se kdy zúčastnili.

Stepařskou kvalifikaci v České republice zažijeme jako studio poprvé, doposud se začínalo hned republikovým šampionátem, na který se mohl přihlásit kdokoliv. Z této soutěže postoupí na MČR v každé kategorii osm choreografií, které vybere porota. Na této zcela klíčové kvalifikační soutěži představíme celkem 76 soutěžních choreografií z dílny T-Group. Víme, že vzhledem k postupovým kritériím na mistrovství republiky nemohou postoupit všechny naše choreografie. Přesto si klademe za cíl, aby naši stepaři první letošní postupovou soutěž zvládli a mohli být na své výkony patřičně hrdí. Je samozřejmé, že konkurence bude obrovská. Soutěžící z celé republiky v celkovém počtu více než 1 400 stepařů se zde utkají o nominace na samotné MČR, které se koná o necelý měsíc později. Celá kvalifikace bude trvat více než 18 hodin a už teď je jasné, že pro náš celý tým bude tento den především o překonání svých vlastních limitů a pokoření nových výzev.

Zaujali jsme vás? Máte nějaké otázky?

Jsme tady pro vás. Ozvěte se.

Adam Košir

Manažer studia

studio@t-group-dance.cz+420 721 027 475

(volejte v pracovní dny od 10 do 19 hod.)