Soustředění 2020

Datum

24.-28.8.2020

Čas

8:30-18:00

Místo

T-Group Dance Studio

Přečtěte si, jaké bylo naše historicky první soustředění. Dva měsíce plánování a výsledek, na který nikdy nezapomeneme. Nadšení stepaři, nové studio a energie na další práci. Nic lepšího jsme si pro start T-Group přát nemohli!

Poslední prázdninový týden bylo v T-Group živo. 7 hodin tréninku denně,  9 externích lektorů, přes 50 soutěžních členů, předávání ocenění, přespávání ve studiu a mnoho a mnoho dalšího. “Soustředění jsme plánovali přes dva měsíce, aby všechno šlo hladce a mělo co největší přínos pro naše členy. Zároveň bylo potřeba dokončit včas rekonstrukci studia, jinak bychom se sem už všichni nevešli. Musím říct, že to byla ve výsledku nejlepší akce, jakou jsme zatím ve studiu připravili a zároveň oceňuji skvělou práci našich stepařů, která dalece předčila má očekávání,” zhodnotil pětidenní intenzivní soustředění našich stepařů Adam Košir. “Od této akce jsme si slibovali také utužení kolektivu a že si všichni uvědomíme, že jednou můžeme dokázat skvělé věci. To se povedlo a nás teď čeká dlouhá a mimořádně náročná cesta. Neskutečně se na ni těším,” doplnil Adam.

Tvrdá práce i zábava

Kromě spousty práce byl samozřejmě prostor i na zábavu. Každá skupina stepařů měla možnost jednou přespat v prostorách studia, vyrazit na zmrzlinu nebo si v případě juniorů užít i speciální noční stepařský jam, který patří k největším zážitkům, které si s fungováním studia dosud spojujeme. Zároveň každá skupina absolvovala dvouhodinový kurz T-Group Standards, který představil členům způsob fungování studia, jeho základní cíle, hodnoty a zejména pak pravidla, která musí všichni členové bez výjimky dodržovat.

Všichni soutěžní stepaři se v opravených prostorách účastnili mnoha stepařských lekcí, mezi nimi například improvizace, techniky nebo stepařského jamu. “Tréninky jsme udělali tak, aby byly jiné než v průběhu celého roku. Aby si všichni mohli vyzkoušet různé stepařské disciplíny a nebáli jsme se experimentovat s rytmy a výběrem hudby,” popsal stepařské lekce hlavní choreograf T-Group Tobiáš Košir. O zbytek stepařských lekcí se postarali Matěj Okleštěk a Josefa Vysloužilová.

Externí lektoři a známé projekty

Na soustředění jsme pozvali i celou řadu externích lektorů a organizací. “Chtěli jsme, aby děti vyzkoušely něco nového a získaly znalosti a zkušenosti, které jim pomohou být lepší tanečníci, ale také zodpovědnější sportovci schopní pracovat v kolektivu,” vysvětlila manažerka studia Marie Koširová.

Mezi pozvanými projekty je třeba zmínit Zrcadlo sportu, se kterým T-Group dlouhodobě úzce spolupracuje, ale třeba i velmi známý projekt Fakescape. V něm jsme se zaměřili na to, aby děti pochopily, jak fungují fake news a jak nejlépe ověřovat informace.

Naši stepaři si vyzkoušeli také herectví pod vedením herce Boba Klacla, dále balet, o který se postaraly Barbora Veselá a Karolína Čechová a velký úspěch sklidily i lekce gymnastiky, které pro T-Group zajistilo ŠTJ Mládí sídlící v Králově Poli. “Se stepaři se pracovalo skvěle. Všechny věkové skupiny nás příjemně překvapily svým nadšením zkoušet nové věci a především neuvěřitelnou disciplinovaností. Těšíme se na další spolupráci,” vzkázala stepařům vedoucí trenérka ŠTJ Mládí Dagmar Ovečková.

Lekce Urban dance si vzal na starost známý tanečník Štěpán Průcha. Na sportovní psychologii a týmové hodnoty jsme pozvali odborníka v oboru, trenéra baseballu Mariana Krásneho, který už v našem studiu přednášel mladým trenérům a také rodičům. Marie Machátová na soustředění trénovala naše nejmenší tanečníky a představila se i nová lektorka Jazz dance a Creative dance Martina Farkašová, kterou se nám povedlo získat do svých řad přímo z velkých londýnských studií.

Focení a vzpomínky na celý život

Ve středu se předávaly ceny za projekty T-Group LEVELS a hlavně byl oficiálně ukončen první trenérský kurz T-Group Young Coaches Program. Na celý den jsme připravili fotografické studio a pozvali skvělou fotografku Irenu Fukarovou, která nám všem vytvořila vzpomínky na celý život. Moc děkujeme!

Tak to bylo naše soustředění. Do článku se nevešlo zdaleka všechno a rozhodně v něm nejde vyjádřit, jak pozitivní atmosféru tato akce do studia přinesla. Všichni jsme plní energie a i přes komplikovanou současnou situaci u nás i ve světě víme, že na to máme. Začínáme druhý rok T-Group.

Vaše T-Group Dance Studio

Zaujali jsme vás? Máte nějaké otázky?

Jsme tady pro vás. Ozvěte se.

Adam Košir

Manažer studia

studio@t-group-dance.cz+420 721 027 475

(volejte v pracovní dny od 10 do 19 hod.)