24. 11. 2023

Tereza Pokorná, Adam Košir

LIFETIME

Příběh života vyprávěný stepaři

Není to tak dlouho, co jsme vás na sociálních sítích a v předešlých článcích napínali a zmiňovali se o jednom velkém projektu, který připravujeme. Teď konečně nadešel ten čas vše odhalit!

 S velkým nadšením představujeme LIFETIME - první T-Group stepařskou show s příběhem a jedinečnou příležitost pro vás vidět světový step zase úplně jinak. Pojďte do toho s námi, Tobiáš Košir a T-Group pro vás připravili show, která by se dala popsat slovy „once in a lifetime“.

Důležité informace

 • Začátek prodeje vstupenek: čtvrtek 30. listopadu 20:00.
 • Termín konání show: 13. 1. ve 14 a v 17 hodin. 14. 1. ve 14 hodin.
 • Místo konání: Divadlo Radost
 • Délka představení: 90 minut + přestávka
 • Cena za vstupenku: 400 Kč (včetně záznamu ze show)
 • Účinkující: Tobiáš Košir, tři soutěžní formace T-Group (netýká se formace T-Group Progress) a taneční kurzy Advanced a PRO.
   

Doplňkové služby:

 • Limitovaná edice triko LIFETIME (400 Kč)
 • Plakát podepsaný všemi účinkujícími (200 Kč)
 • Plátěná taška T-Group for LIFETIME (200 Kč)
 • Náramek T-Group for LIFETIME (80 Kč)
 • T-Group ALL in ONE LIFETIME - tričko, plátěná taška, plakát a náramek LIFETIME + 4 T-Group náhodné kartičky (800 Kč)

Doplňkové služby objednané do 12. 12. budou k vyzvednutí přímo v den konání show.

Merch for Lifetime

Co to bude?

LIFETIME je v mnoha ohledech odlišný od show, které jste s námi měli dosud možnost zažít. Není to totiž závěrečné vystoupení jednotlivých choreografií ke konci každého školního roku, kde členové T-Group představují, na čem přes rok pracovali a s čím soutěžili. Tentokrát se můžete těšit na hodinu a půl dlouhé představení přizpůsobené speciálně pro jeviště divadla. Show jsme zpracovali tak, že má souvislý děj, a prostřednictvím stepu, hudby a tance vám naši stepaři a tanečníci odvypráví celý příběh. Tento projekt vám představíme už za necelé dva měsíce, 13. a 14. ledna roku 2024 na stejném místě, jako naše předešlé show, v Divadle Radost.

Důvodů vzniku tohoto projektu je mnoho. Jedním z nich je prostor a čas, který jsme získali díky tomu, že se letošní mistrovství světa konalo už v září, což není zvykem. Začátek další sezóny byl tak v nedohlednu a na podobnou příležitost jsme čekali roky. Získaný čas tak věnujeme show, která nás nejen zaměstná mezi soutěžními sezónami, ale také našim stepařům do budoucích soutěží mnohé dá.

LIFETIME vznikl i proto, že nás neskutečně baví zdolávat výzvy a zkoušet nové věci. S projektem tohoto typu jsme se jako studio dosud nikdy nesetkali, a právě to byl pro nás impuls se o něco takového pokusit. Nyní jsou přípravy v plném proudu a díky tomu můžeme říct, že první a nejtěžší část realizace, tedy přípravu samotných choreografií, máme úspěšně za sebou.

Příběh života

Jak už název show LIFETIME napovídá, provedeme vás celým životem jedné hlavní postavy od narození, přes dospívání, práci a manželství, až po okamžik, kdy život končí.

Kompozice příběhové linky je stavěná tak, že se v určitých fázích divák sám dokáže ztotožnit s hlavní postavou. Ta prožívá mnoho krásných a šťastných fází svého života, jako je například svatba, nebo profesní úspěch. Co je ale důležitější, setkává se s mnoha překážkami a životními zklamáními stejně jako každý z nás v běžném životě. Hrdina sám se sebou bojuje a řeší mnoho vnitřních konfliktů. Jak postupně stárne, nachází odpovědi na mnoho otázek a ujasňuje si, co by pro něj mohlo být smysluplnou životní náplní. Právě nesmyslnost, nevyzpytatelnost a paradox života je jeden z hlavních motivů show.

Celý tento koncept je inspirován a podepřen díly světoznámých režisérů a umělců, jako je například All That Jazz od režiséra Boba Foseehoho, nebo Inside od Boa Burnhama. Atmosféru celého příběhu bude mimo jiné doplňovat hudba z muzikálu La La Land nebo Spamalot.

Tvorba a obsazení

O celý tento projekt se nezasloužil nikdo jiný, než Tobiáš Košir, který jednak navrhl koncept celé show, ale také ho s pomocí našich trenérů a stepařů dokázal připravit. Sám celý příběh režíruje a je choreografem všech stepařských čísel této show, kterých je přes patnáct.

„Pro mě je to projekt z říše snů. Divák by měl na jevišti vidět věci, které mu jsou v přeneseném významu důvěrně známé. Běžné životní radosti a velká trápení, to vše zabalené do fantastické hudby a výkonů stepařů a tanečníků z T-Group,“ zhodnotil tvůrce show a zakladatel studia T-Group Tobiáš Košir.

Ústřední postava celého příběhu je ztvárněna hned třemi stepaři ve třech životních fázích. Tu nejmladší nám představí Patrik Baláš, stepař dětské formace a také výborný sólista. Období dospívání ztvární několikanásobný mistr světa ve stepu Samuel Bína. Ve třetí, věkově nejpokročilejší životní fázi, představuje ústřední postavu sám Tobiáš. Příběh samozřejmě podporují i další figury, někdy konkrétní, někdy abstraktní. Ty ztvární naši stepaři, mezi nimiž je například nejúspěšnější světová stepařka loňského roku Agáta Zelinková, mistr světa ve stepu Michael Debs, mistryně světa ve stepu Kateřina Fialová a mnoho dalších.

O celkovou atmosféru a dynamiku příběhu se starají stepaři tří soutěžních formací, kteří sami zažijí jedinečnou příležitost propojit se s ostatními soutěžními skupinami.

Věříme, že Lifetime bude nevšedním zážitkem nejen pro vás, ale také pro všechny účinkující. Nemůžeme se dočkat, až se s každým z vás z jeviště uvidíme a své výkony opět posuneme daleko za hranice toho, co by jste od nás čekali.

13. a 14. ledna 2024 se zvedne opona divadla Radost a budeme mít možnost společně prožít skvělou, a úplně jinou T-Group show.

Prodej vstupenek už se blíží a společně s ním se dozvíte detailní informace o celém Lifetimu.

Těšíme se na vás❤️

Související témata

Mohlo by vás také zajímat

24. 11. 2023

Tereza Pokorná, Adam Košir

LIFETIME

Příběh života vyprávěný stepaři

Všechny články