24. 1. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

LIFETIME

Do nového roku T-Group vykročilo pravou nohou. Uběhly jen necelé tři týdny od silvestrovských oslav a my slavíme první ohromný úspěch.

13. a 14. ledna jsme v Divadle Radost poprvé představili show Lifetime, kterou se našemu týmu podařilo dát dohromady za pouhé 3 měsíce. Kompletně jsme vyprodali všechna 3 představení a přes 650 lidí se tak stalo svědky něčeho, co v historii českého stepu nemá obdoby.

 

Příběh o úplně obyčejném životě George měl divákům rozhodně co nabídnout. Emoce spojené s představením se podařilo dostat do publika a v průběhu celé show jich mohli návštěvníci prožít celou paletu, od smíchu a radosti, přes intenzivní zamyšlení o hodnotách běžného života, až po dojetí. V nemálo případech se dostavily i slzy, které při nedostatku kapesníků končily i na profesionálně připravených programech show LIFETIME. Cílem bylo, aby představení nenechalo diváky bez zamyšlení nad životem a důležitostí zdánlivě bezvýznamných maličkostí, které život dělají výjimečným.

A to se rozhodně podařilo. 

Přestože celá show svým příběhem končí stejně, jako každý lidský život, neviděli jsme po závěrečné oponě na divácích smutek a zasmušilé výrazy. Byli společně s námi nadšení z cesty, kterou George ušel a mnozí se v příběhu sami našli. A možná jsme jim taky trochu napověděli, že i normální věci stojí za to, že to má smysl. Myslím, že příběh našeho studia se v LIFETIME symbolicky odráží. Nejde nám totiž o to velké, co je vidět. Ale o ty drobnosti všedního dne, které nás zkvalitňují. To velké pak přijde nenápadně a ruku v ruce s každodenní poctivou prací,“ zhodnotil představení producent show Adam Košir.

 

To správné prožití silných momentů v show samozřejmě doplnila vhodně zvolená hudba. U většiny obecenstva se s úspěchem setkala především písnička z muzikálu Lalaland, která je emocemi nabitá. Co ale diváci ocenili nejvíce v oblasti hudby, byla její nápaditost, změny nálady a perfektní vystižení vhodné atmosféry jednotlivých částí příběhu. 

„Bylo to silné i pro nás, pro účinkující. V některých částech příběhu bylo mimořádně náročné potlačit vlastní emoce, nejčastěji dojetí a slzy na krajíčku, abychom dohráli naši roli do konce. Byla to nepopsatelná a hodnotná zkušenost,“ podělila se o své dojmy Adéla Blatná.

Právě to, že naši tanečníci měli možnost z jeviště jako účinkující vidět obličeje plné upřímných emocí, pro ně bylo pak tou největší odměnou. Ovace ve stoje, smích i slzy, které během představení prožívali společně s diváky, jsou pro celé studio známkou toho, že jsme uspěli a posunuli se zase o kus dál. Jednou bude T-Group show světová a velkolepá. A naši stepaři nemohli udělat lepší první krok k tomu, aby se to podařilo.

 

Úžasná show, nádherný příběh, skvělá práce vás všech. Jsem na vás všechny moc pyšná. Neskutečně silné představení. Jak jsem říkala, vhodné bez make-upu a řasenky. Také nejkrásnější dárek pro moji dcerku k jejím narozeninám. D Ě K U J E M E.”

Samotná show, to byl teda další úžasný zážitek. Nádherně se povedlo ztvárnit stepem celý život človíčka od narození až do jeho konce, nemělo to chybu.

Fantastická show! ❤ Blahopřeji celému týmu a díky za krásný zážitek! Skvělé jak Hollywood produkce. Buleli jsme všichni ..

Toto je jen několik z mnoha krásných komentářů, které zaplavily naše sociální sítě a e-mailové schránky jen pár okamžiků po tom, co naposledy spadla opona a zhasla světla na jevišti.

Nejen publikum zažilo něco, na co se bude ještě dlouho vzpomínat. Právě naši stepaři, kteří společně LIFETIME tvořili, měli vzácnou možnost se během tohoto náročného víkendu stát herci a režiséry a na chvíli vystoupit z role soutěžních tanečníků. I toto umělecké pojetí stepu může naše soutěžní výkony zase posunout o kus dál.

Nejradši vzpomínám na choreografii Comedy. Byla to totiž jediná choreografie, kdy světla nemířila na nás, ale skrze nás na obecenstvo a my jsme jim měli možnost na chvilku vidět do tváře a víc s nimi komunikovat. Bylo to jako bychom si na okamžik prohodili role. Dokonce jsem mezi všemi zahlédla i svoji sestru,”řekla Adéla Jelínková, jedna z účinkujících.

Víkend byl pro účinkující nesmírně náročný, tři představení a emocemi nabité dny je stály velké množství energie. Přáli bychom vám ale být po poslední show v zákulisí. Tolik koncentrované energie, radosti, pocitu zadostiučinění a dobře odvedené práce, byste jinde hledali jen těžko. Stepaři z T-Group to zvládli a my jsme na ně hrdí. LIFETIME je totiž nabil inspirací a motivací na další náročné období. Také opět celému studiu připomněl, kolik radosti mohou rozdávat lidem kolem sebe jenom tím, že budou pracovat na sobě a podporovat komunitu.

 

Úspěch celé akce potvrzuje i pro nás nečekaná poptávka po dalších reprízách představení LIFETIME. A my můžeme napovědět, že se něco chystá. Těšíme se a vy se můžete těšit společně s námi.

A jak LIFETIME hodnotí jeho tvůrce Tobiáš Košir?

Představení LIFETIME se mi v hlavě formovalo od té doby, co jsem pochopil, kolik talentu a vůle se zlepšovat v T-Group máme. Když se za tím víkendem ohlédnu, nevycházím z údivu, jak moc se stepaři posunuli a dokázali si celý koncept vzít za svůj. S tím souvisí můj obrovský vděk všem divákům a účinkujícím, že nám to všechno umožnili. Herecké výkony, nadšení pro věc, schopnost předat emoce do publika a vyždímat ze situace maximum možné. To všechno jsem doufal, že v T-Group jednou zvládneme. Je to tady a je to teprve začátek. Věřím, že show našeho studia bude světová a dlouhá. Doufám, že to bude celý jeden LIFETIME.

Související témata

Mohlo by vás také zajímat

24. 11. 2023

Tereza Pokorná, Adam Košir

LIFETIME

Příběh života vyprávěný stepaři

Všechny články