20. 9. 2023

Tereza Pokorná

Nově zrekonstruované studio

Během celého léta prošly prostory T-Group řadou výrazných změn. Projekty, které se nám podařilo uskutečnit byly jak časově, tak finančně náročné a jsme rádi, že díky nim naši členové trénují ve větším komfortu a pohodlí.

Stepařské sály 

Nepostradatelnou součástí studia jsou naše tři stepařské a taneční sály. Protože jsou přes rok plně vytížené, musely projít značnými úpravami. Ta největší se týkala podlah, které byly třeba obnovit. Poctivou prací našich stepařů se podlaha značně opotřebovala, takže si zasloužila obnovit. OSB desky s epoxidovým nátěrem nyní tvoří podlahy ve všech sálech. Vzhledem k tomu, že jsme v počátcích studia položili kvalitní základní podlahu OSB desek, rekonstrukce se týkala několika vrstev epoxidu, který je ideální povrchem pro stepaře. Velikou výhodou této kvalitní podlahy je mimo jiné pružnost, díky které je sport na tomto povrchu co nejšetrnější ke kloubům. Kromě toho je výhodou možnost výběru barevnosti podlahy. Nový nátěr nám umožnil jasně rozlišovat sály pomocí barev, což nám usnadňuje organizaci našich tréninků. Nyní tedy máme sál “červený”, “šedý” a “černý” (před začátkem rekonstrukce “světlý”) sál. Jsme nadšení, že i přes časovou náročnost této akce a vyřazení sálů na nějakou dobu z provozu, se celková rekonstrukce nedotkla fungování studia, a to ani prázdninových aktivit jako je příměšťák nebo soustředění.

šedý sál, červený sál, černý sál

Bývalý taneční sál

Nejinvazivnějšími změnami prošel náš (teď už bývalý) taneční sál, doslova od základů jsme tento sál změnili a prošel tak největší proměnou od samotného založení T-Group. Během prázdnin jsme tuto místnost proměnili ve tři moderní kanceláře a “společenskou místnost” s kuchyní.

  Sál jsme rozdělili příčkami, a poté, nespočtem dalších úprav jako je kompletní vymalování, položení nových podlah, instalace dveří atd. vznikly již zmíněné kanceláře. Ty slouží především jako zázemí pro vedení studia, ale také pro schůzky s rodiči či jinými členy T-Group, ke kterým doposud nebylo ve studiu vhodné místo. 

 Před kancelářemi se nově nachází “společenská místnost”. Tuto část studia jsme vymysleli tak, aby se sem pohodlně vešlo co nejvíce lidí. Uprostřed stojí podlouhlý rozkládací stůl s židlemi. Aby prostoru na sezení nebylo málo, přidali jsme do rohu menší rozkládací gauč a další menší stolek na individuální pohovory. Samozřejmě nesmí chybět ani na zeď připevněná televize, která slouží k prezentování, školením a trenérským schůzkám. Odpočinkovou místnost zútulňuje spousta dalších maličkostí.

 Další dlouhodobě plánovanou, a pro všechny, kteří tráví ve studiu více času, také vysněnou změnou, kterou se letos povedlo zrealizovat, bylo vybudování kuchyně. Dovedli jsme vodu přes půlku studia, koupili jsme kuchyňskou linku, a za pomoci mnoha ochotných členů studia jsme postavili kuchyňský kout. Umývání nádobí tak díky myčce a dřezu konečně není noční můrou, ve které jsme museli dojít přes půl studia, aby jsme ho mohli umýt. Kuchyně nám všem usnadnila život i čas, a díky tomu se můžeme víc věnovat důležitějším věcem a chodu studia.

Chodba s časovou osou

Všechny sály a místnosti ve studiu propojuje dlouhá chodba. Tento prostor jsme pokryli novým kobercem pro jednoduchý a pohodlný přesun mezi sály pro všechny stepaře. Kromě toho jsme opět prodloužili naši časovou osu, kterou tvoříme už od založení studia roku 2019. Táhne se po téměř celé délce chodby a tvoří ji fotky ze všech akcí a událostí T-Group. Z těch nejnovějších to jsou například show Once upon a time, společný výlet do Londýna a mnoho dalších. Jsme rádi, že časovou osu můžeme obohacovat o další významné kapitoly a nemůžeme se dočkat, až napíšeme další.

 

Stejně jako loňská výstavba nového sálu, i tato  rozsáhlá rekonstrukce si vyžádala obrovské množství finančních prostředků. Celkovou cenu projektu se nám ale oproti původnímu odhadu podařilo snížit, takže zbyly finance na všechny již zmíněné úpravy. Je to hlavně díky neuvěřitelné ochotě členů studia a rodičům, kteří tuto akci podpořili. Mnoho lidí zde strávilo velkou část prázdnin prací, jiní studiu poskytli nejrůznější služby, za které by za normálních okolností byly účtovány desetitisíce navíc. Velké díky patří našemu týmu T-Group Heroes, neboli skupince šikovných rodičů, kteří se nikdy nebojí přiložit ruku k dílu a udělat naše studio hezčím místem. Děkujeme také Jihomoravskému kraji, který nás podporuje a přispěl nemalou částkou 200 000Kč. 

 Proto děkujeme jménem každého člena T-Group za ochotu všech, kteří nám pomáhají. Jsme rádi, že díky vám je T-Group Dance Studio krásnějším místem a neustále roste a zkvalitňuje se pro všechny, kteří ho považují za svůj druhý domov. 

T-Group Dance Studio ❤️

Související témata

Mohlo by vás také zajímat

17. 9. 2023

Tereza Pokorná

T-Group prázdniny 2023

Letošní prázdniny daly členům studia čas na zasloužený odpočinek po namáhavém školním roce plném dřiny a úspěchů, ale také prostor na spoustu zajímavých projektů a akcí, které jsme pro naše stepaře a tanečníky připravili!

22. 8. 2023

Adam Košir

TÝDEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A NOVÝ ROZVRH V T-GROUP – STAŇTE SE SOUČÁSTÍ NEJÚSPĚŠNĚJŠÍHO SVĚTOVÉHO STEPAŘSKÉHO STUDIA!

Přijďte na týden otevřených dveří a staňte se součástí nejúspěšnějšího stepařského studia na světě!

Všechny články