30. 3. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

Valná hromada 2024

V pátek 1. 3. se uskutečnila již čtvrtá Valná hromada T-Group, na které jsme měli možnost představit spoustu nových myšlenek, sdílet důležité informace týkající se chodu studia a nastínit, co se bude dít během následujících měsíců. Celou událost jsme zakončili odhalením dosud největšího a nejambicióznějšího projektu, do kterého se kdy studio pustilo.

Valnou hromadu pořádáme tradičně hned z několika důvodů. Je to skvělá příležitost nastavit si nové cíle a sdílet je společně s ostatními.

Máme zde jedinečnou možnost poohlédnout se za úspěchy i neúspěchy předešlých let a odnést si z nich právě to, co náš tým udělá silnějším.

Také děláme vše pro to, aby naše úmysly z hlediska organizace a celkové funkce T-Group byly zcela jasné a transparentní. Právě z toho důvodu se vždy na Valné hromadě podělíme i o informace týkající se financí, organizace a jiných zákulisních detailů, které se jinde nedozvíte.

V neposlední řadě nám Valná hromada pomáhá své cíle, sliby a předsevzetí opravdu naplnit, protože co jednou zazní před lidmi, kteří v nás věří, to se pro studio stává prioritou a uděláme maximum pro to, abychom vše dotáhli až do konce.

Udržitelnost studia:

Mít stabilní narůstající základnu byla od počátku studia jedna z podmínek pro existenci a funkci T-Group. Každý rok se proto neúnavně účastníme mnoha náborových akcí a vystoupení, která každoročně zajišťují příliv budoucích nadějných stepařů a tanečníků.

Abychom tomu šli ještě více naproti, snažíme se aktivity v T-Group cenově zpřístupnit co nejvíce dětem, což se nám, jak jsme si na Valné hromadě ukázali, daří velmi dobře a naše cenová politika obstojí v konkurenci kteréhokoliv jiného subjetku. Základní formu fungování v T-Group nabízíme za velmi dostupnou cenu, takže součástí T-Group může být skutečně kdokoliv. Dále pro všechny, kteří berou svoji stepařskou budoucnost už více vážně, nabízíme také mnoho variabilních balíčků, které výslednou cenu ještě o něco srazí.

Tím to ale nekončí. Zajištění smysluplnosti všeho, co v T-Group děláme, je zcela esenciální pro naše stávající členy, a tudíž i stabilitu celého týmu. Naštěstí můžeme s čistým svědomím říct, že plnit tento úkol už od samotného překonání covidové krize zvládáme a nyní má T-Group přes 260 členů. To vše hlavně díky všestrannosti služeb a péče, kterou se snažíme neustále rozšiřovat po všech stránkách. Samotný proces, kterým si každý svěřenec ve studiu projde, je tedy nastavený tak, aby z něj netvořil jen kvalitního stepaře, ale také motivovaného, kreativního a zdravého člověka s ambiciózními cíli a plánem, jak jich dosáhnout.

Zviditelňování studia na české i zahraniční scéně je dalším nelehkým úkolem, se kterým je třeba se vypořádat, abychom se mohli rozrůstat a rozšiřovat naše možnosti. Nově navázaná spolupráce se španělským stepařem Rubenem Sunchezem je skvělým důkazem toho, že i v této oblasti děláme pokroky. Exkluzivní spolupráce se značkou stapařských bot Ruben Sanchez Dancewear je pak pomyslnou třešničkou na dortu.

Kromě Španělska si na seznam můžeme přidat třeba USA, kam se část našeho týmu vydá letos v létě už podruhé, aby se zúčastnila Boot campu v Bostonu. V roce 2024 přidáváme k Bostonu ještě návštěvu New Yorku, představení na Broadway a mnoho dalšího. Návštěvy a shlédnutí na našich sociálních sítích nám také dělají velikou radost, protože z nich vyplývá, že se nerozrůstá jen samotné T-Group, ale také jeho fanoušci a zájem o step obecně a právě z USA dostáváme velmi dobré reakce na naši tvorbu.

Cíle a priority do budoucna: 

Vzhledem k množství projektů, které se snažíme v rámci T-Group realizovat, nastane občas situace, kdy něco nestihneme v termínu, ve kterém jsme si předsevzali. Je tedy důležité zmínit pár restů, které chceme letos dohnat.

Jedná se například o zeď sponzorů, která má být poděkováním pro ty, kteří s námi spolupracují a dlouhodobě přispívají chodu studia a realizaci nejrůznějších akcí. Stejně jako sponzorskou zeď jsme minulý rok slíbili publikaci T-Group magazínu, jehož funkce bude primárně několikrát ročně informovat o aktualitách ve studiu a vytvořit tak jasný a stručný přehled pro zájemce i stávající členy studia.

Dalším, tentokrát spíše vizuálním a praktickým detailem, jsou vitríny na poháry. Ani tuto drobnost nechceme letos zanedbat a doufáme, že zanedlouho budou všechny naše trofeje na důstojném a reprezentativním místě.

Pojďme se ale nyní seznámit se zcela novými projekty a cíli, které chceme do konce roku uskutečnit.

Zanedlouho nás čeká první soutěž sezóny 2024 (kvalifikace na MČR), která se letos koná pro stepaře z Česka poprvé. Sezóna nám tak letos začíná mnohem dřív, než jsme zvyklí. Právě zvládnutí nové struktury celého soutěžního období je pro nás momentálně jednou z priorit. Příprava celkem 79 čísel včetně dvou dětských formací a produkce je už nyní v plném proudu. Obsadíme tak všechny soutěžní kategorie kromě dvou. Vytvoření a natrénování nových choreografií, ušití kostýmů a zorganizování celého procesu je pro úspěšnou sezónu zcela klíčové. Je také důležité připravit se na všechny možné scénáře a překvapení, které na nás letos jistě čekají. I když se počet soutěžních choreografií pro letošek opět zvýšil a někdo se může podivovat, co stojí za volbou takového množství připravovaných čísel, děláme je s jasným cílem. Tím není vyhrát poháry, které umístíme do již zmiňované vitríny, ale hlavně dát co nejvíce stepařům prostor k rozvoji a načerpání nových zkušeností, které jsou pro vývoj tanečníků zásadní.

28. 4. 2024

Kvalifikace na MČR 2024

-

Praha

 

Kromě soutěží letos přibude nejedno vystoupení a show, které pro vás chceme vytvořit. Můžete se těšit na každoroční závěrečnou show, se kterou letos vystoupíme dokonce čtyřikrát. První tři budou v již tradičním formátu závěrečného vystoupení všech nacvičených choreografií, čtvrtá show bude mít zcela jiný charakter. Veškerý výtěžek z poslední připravované show bude použit do fondu podpory členů T-Group, tedy má zcela benefiční a charitativní povahu.

22. - 23. 6. 2024

Závěrečná show T-Group Dance Studia 2024

Bude upřesněn

Divadlo Radost

 

Jelikož nás i naše skvělé publikum projekty tohoto typu baví, závěrečná show nestačí. Už v prosinci se můžete těšit na návrat show Lifetime, která sklidila neuvěřitelný ohlas u diváků i samotných stepařů. Nemůžeme se dočkat, až se Goerge a jeho životní příběh vrátí na jeviště Divadla Radost. A kdo ví…třeba se dočkáme i pokračování.

 

Jedním z cílů, který jsme začali naplňovat už na T-Group plese je T-Group fond, jehož prostřednictvím chceme zajistit přístupnost a jistotu stepařům, kteří nedisponují dostatkem prostředků k tomu, aby se mohli bez omezení účastnit soutěží a akcí, které jsou pro mnohé samozřejmostí. Díky dražbě, která na plese proběhla, se už teď naši členové nemusí obávat, že je bude nedostatek financí držet dál od toho, co jim dělá radost. Za to jsme hlavně my neskutečně vděční a moc děkujeme. Na plesové dražbě cenných relikvií T-Group se vybralo společně s tombolou více než 80 000 Kč.

16. 3. 2024

T-Group ples 2024

19:00

SC Sýpka Medlánky

 

Je třeba zmínit i několik investic, které bychom rádi do konce letošního roku stihli. Patří mezi ně obnovení sportovního vybavení, polepení T-Group dodávky, rekonstrukce červeného sálu, výměna aparatur, nebo pořízení lymfodrenážních kalhot. Poslední zmíněné si už dokonce můžeme ze seznamu odškrtnout jako splněné. Právě tyto, zdánlivě drobné věci, udělají ze studia opět o něco kvalitnější a profesionálnější místo k růstu každého člena.

Sejít se za rok na Valné hromadě 2025 a označit všechny naše “mise” za úspěšně splněné je nelehký, možná až nadlidský úkol. Právě to nereálné ale v T-Group rádi měníme na něco, co se díky úsilí, solidaritě a týmové spolupráce dá zvládnout. Jestli tedy můžeme letos něco slíbit, je to opětovné překonání našich dosavadních hranic, abychom se k naplnění letošních priorit alespoň přiblížili. Konec konců, je to všechno o procesu a ne výsledcích. Uděláme vše, co bude v našich silách.

Pokud i vy máte chuť zapojit se do chodu studia, T-Group vítá jakoukoliv pomoc, ať už ve formě daru, poskytnutím finančních prostředků, nebo třeba propagací na akcích jako jsou plesy a jiné společenské události.

Už teď je jasné, že rok 2024 bude jízda, tak u toho buďte s námi! Bude to stát za to.

Vaše T-Group❤️

Související témata