26. 6. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

Zhodnocení MČR 2024

Ve čtvrtek 30.5. se konala další postupová soutěž letošní sezóny, tentokrát právě Mistrovství České republiky ve stepu, které rozhodlo o tom, kteří stepaři si zastepují na pódiu samotného mistrovství světa. V pražském Kongresovém centru, kde se celá akce konala, bylo už od brzkých ranních hodin rušno a náš tým u toho rozhodně nechyběl!

Na MČR jsme přijeli s celkovým počtem 68 choreografií, jejichž postupy jsme si letos museli poprvé vybojovat v kvalifikační soutěži, která celé této akci předcházela. Mistrovství tak pro žádného z našich členů nebylo samozřejmostí a bylo skvělé vidět, s jakou zodpovědností a nadšením k celé soutěži všichni přistupovali.

Za tvrdou práci a profesionální přístup bylo T-Group Dance Studio odměněno celkem 38 medailovými umístěními, z nichž právě 17 medailí bylo zlatých, 11 stříbrných a zbylých 10 bronzových. Na stupních vítězů bylo možné vidět i 3 ze 4 formací a produkci, díky čemuž se na MS podívá úplně každý soutěžní stepař z T-Group. Díky těmto, pro T-Group nepochybně skvělým výsledkům, jsme opět překonali počet medailí z minulých let, což nás jen utvrzuje v tom, že se jako sportovci, stepaři i tým, stále posouváme tím správným směrem.

 

Kromě medailových umístění jsme obsadili mnoho dalších postupových příček a na světový šampionát máme tu čest vyslat celkem 45 soutěžních čísel. To mimo jiné znamená, že v letošní nemalé konkurenci obstála výsledkově více než polovina choreografií, které jsme do boje na začátku sezóny 2024 vypravili.

V neposlední řadě je více než na místě zmínit nádherné 1. místo naší dětské formace. To celou skupinu poslalo rovnou na nedělní Galavečer mistr mistrů, kam každoročně postupují ty nejlepší formace ze všech tanečních stylů. Po čtvrtečním MČR se tak část týmu do Kongresového centra v Praze po necelých třech dnech vrátila. Galavečer, vysílaný Českou televizí, byl pro naše mladé stepaře výjimečnou příležitostí postavit se i proti jiným druhům tance. Je jisté, že nadšení a nabyté zkušenosti si každý člen dětské formace ještě dlouho ponese s sebou, a bez pochyb mu tak pomůžou stát ještě hodnotnější a platnější součástí týmu T-Group.

 

První polovina letošní soutěžní sezóny je úspěšně za námi, a my nemůžeme být více hrdí na to, jak se s tím naši svěřenci poprali. Jejich neuvěřitelné výkony na pódiu rozhodně nejsou vše. To, co pro běžného diváka tolik vidět není, jaký kus práce stepaři odvedli v rámci příprav, celého soutěžního procesu a v zákulisí všech akcí, nás také naplňuje velkým optimismem.

Nyní nás přes prázdniny čeká krátká pauza od soutěží, kterou budeme věnovat zaslouženému odpočinku, ale hlavně přípravám na mistrovství světa a věcem, na které mezi soutěžemi prostě už nezbývá čas. Jednou z nich je naše tradiční závěrečná show, ve které se naposledy poohlédneme za uplynulým obdobím a potom vyrazíme s novou dávkou energie a podpory kupředu za plněním dalších cílů, překonáváním větších překážek a dosahováním našich snů. 

Děkujeme za stále větší podporu a důvěru, kterou v nás máte.

Vaše T-Group❤️

Související témata

Mohlo by vás také zajímat

20. 5. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

Zhodnocení kvalifikace na mistrovství České republiky:

Dokázalo T-Group obhájit své místo mezi českou konkurencí a probojovat se tak do dalších soutěží?

25. 4. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

Přípravy na soutěžní sezónu 2024 vrcholí

Stejně jako každý rok, i letos se T-Group úspěšně dostalo až do fáze soutěžní sezóny. Jak bude vypadat ta letošní? Co je jinak? Na co se těšíme a co všechno nás v nejbližší době čeká. To a mnohem více se dozvíte v následujícím článku.

7. 4. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

První T-Group ples je úspěšně za námi

Nedávno naše studio uspořádalo svůj premiérový T-Group ples. U každé první akce, kterou pořádáme, máme vždy trochu obavu, aby šlo vše hladce, ale tentokrát byly obavy zbytečné. Celá akce se nesla v pohodovém a přátelském duchu a celkově neskutečně předčila naše očekávání. Nechybělo ani pár nečekaných, zároveň ale příjemných okamžiků, které překvapily i samotné organizátory.

Všechny články