25. 4. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

Přípravy na soutěžní sezónu 2024 vrcholí

Stejně jako každý rok, i letos se T-Group úspěšně dostalo až do fáze soutěžní sezóny. Jak bude vypadat ta letošní? Co je jinak? Na co se těšíme a co všechno nás v nejbližší době čeká. To a mnohem více se dozvíte v následujícím článku.

Každý začátek nové soutěžní sezóny s sebou nese mnoho výzev a nečekaných překážek. Přichází s ní ale také nespočet skvělých možností, jak se zdokonalit a posunout se v mnoha směrech zase o krok kupředu. Právě sezóna 2024 bude co se týká akcí a příležitostí nabitá a my z toho máme velkou radost.

28. 4. 2024

Kvalifikace na MČR 2024

-

Praha

 

Už v sobotu 27. 4. v brzkých ranních hodinách vyjíždí T-Group výprava po delší soutěžní pauze, aby ukázala, kam se za poslední období posunula a kam vlastně celé studio směřuje. Za jeden víkend se stihneme zúčastnit hned dvou soutěží a obě mají své pevné místo v kalendáři nejdůležitějších akcí roku 2024. Doufáme, že jako každý předešlý rok, se nám podaří ukázat, že má cenu dělat věci naplno a že naše hodnoty a týmového ducha představíme v tom nejlepším světle.Jsme si totiž velice dobře vědomi toho, že i úspěšného sólistu dělá silnějším kvalitní tým, který stojí mimo pódium, že každý ve formaci má své místo a je důležitým prvkem kolosu více než 130 soutěžních stepařů, kteří se letos soutěží zúčastní.

První ze dvou akcí, na kterých se předvedeme, bude pohárová soutěž, která se odehraje v Říčanech u Prahy. Letos jsme se jako studio rozhodli zúčastnit se Step Cupu Říčany v počtu padesáti choreografií a využít tak jedinečnou příležitost umožnit našim stepařům se ukázat ještě před samotnou kvalifikací na soutěžní scéně. Pro každého stepaře z T-Group, a zejména pak pro všechny, kteří se soutěžemi teprve začínají, je jakákoliv nová zkušenost na pódiu mnohem cennější než samotný výsledek. Právě proto si tuto možnost, stoupnout si před porotu a diváky, rozhodně nenecháme ujít. Sobotní akce celému týmu pomůže nejen naladit tu správnou týmovou atmosféru, ale také naskočit na intenzivní soutěžní vlnu ještě před kvalifikací na MČR. Ta se uskuteční hned následující den na stejném místě a nepochybně bude patřit mezi nejnáročnější akce, kterých jsme se kdy zúčastnili.

Stepařskou kvalifikaci v České republice zažijeme jako studio poprvé, doposud se začínalo hned republikovým šampionátem, na který se mohl přihlásit kdokoliv. Z této soutěže postoupí na MČR v každé kategorii osm choreografií, které vybere porota. Na této zcela klíčové kvalifikační soutěži představíme celkem 76 soutěžních choreografií z dílny T-Group. Víme, že vzhledem k postupovým kritériím na mistrovství republiky nemohou postoupit všechny naše choreografie. Přesto si klademe za cíl, aby naši stepaři první letošní postupovou soutěž zvládli a mohli být na své výkony patřičně hrdí. Je samozřejmé, že konkurence bude obrovská. Soutěžící z celé republiky v celkovém počtu více než 1 400 stepařů se zde utkají o nominace na samotné MČR, které se koná o necelý měsíc později. Celá kvalifikace bude trvat více než 18 hodin a už teď je jasné, že pro náš celý tým bude tento den především o překonání svých vlastních limitů a pokoření nových výzev.

Co pro úspěšné zahájené dalšího soutěžního období děláme?

Každý soutěžní stepař v T-Group projde komplexní tréninkovou přípravou, která mu do zahájení první soutěže zabere v průměru téměř 100 hodin práce na jednotlivých choreografiích a celkovém výsledku. Jelikož jsme přípravy na letošní sezónu zahájili o něco později, a to i kvůli jiným projektům jako třeba show LIFETIME, je počet odtrénovaných hodin v tak krátkém období ještě obdivuhodnější. Také kvalifikace nám zkrátila období přípravy na první soutěž o více než měsíc, takže pro naše stepaře byla situace zcela nová a jsme nadšení, jak se s tím popasovali.

Základním stavebním kamenem téměř každého soutěžního stepaře v našem studiu je účast ve formaci a produkci. Právě tyto choreografie jsou hlavní náplní běžných tréninků, které jsou každý týden ve všední dny. Letošní rok je navíc speciální v tom, že se nám podařilo rozšířit počet formací na celkový počet čtyř skupin, které nás v těchto kategoriích budou reprezentovat. Produkce, která je tentokrát tvořena výhradně členy T-Group, si i letos může odškrtnout kolonku nejpočetnější choreografie soutěže. I díky tomu můžeme po společném víkendovém tréninku prozradit, že se opět můžete těšit na pořádnou show. Celkem 131 stepařů tvořících tuto choreografii s názvem Singin’ in the Rain se tak opět pokusí prosadit v letošní mimořádně silné konkurenci. Samotná produkce pro nás jako pro studio má nevyčíslitelnou hodnotu, protože spojuje celé T-Group. Potkají se zde na jednom pódiu vycházející stepařské talenty, rodiče se svými dětmi, mistři světa se stepaři, kteří ještě loni byli začátečníci. Kouzlo této spolupráce nás naplňuje optimismem ohledně všech našich budoucích projektů. Společně to zvládneme.

 

Důležitou součástí přípravy, bez které už si celý proces ani nedokážeme představit, jsou kondiční a kompenzační tréninky. Propracovaný systém těchto lekcí nám pomáhá zvládnout vysoké sportovní vytížení nejen na podiu. Má také pozitivní vliv na zvládnutí celého soutěžního procesu a především na zdraví a vnitřní pohodu každého stepaře.

V individuálnějším měřítku je třeba zmínit tréninky jednotlivých malých čísel, jejichž počet oproti předešlým soutěžním sezónám opět znatelně stoupnul. V neposlední řadě jsou to také hodiny techniky a improvizace, které celý soutěžní výkon tanečníků posouvají o další úroveň výše. Mnozí z našich členů si také přidali navíc pravidelné individuální tréninky zaměřené na step, kondici, mentální přípravu i obecný sportovní výkon.

V rámci letošní přípravy rozhodně nemohly chybět sportovní masáže od našich dvorních fyzioterapeutů z OK Movement. Ti nás budou, jak už je zvykem, na letošní soutěže doprovázet. Jejich hlavním úkolem bude zajistit, že o všechny stepaře z T-Group bude na místě postaráno ze zdravotního a sportovního hlediska a připravit je na podání jejich nejlepšího možného sportovního výkonu. I ti nejvytíženější z našich stepařů pravidelně u Dana a Martina nachází péči, která jim dodá novou energii a sílu ke zvládnutí celé soutěže.

 

Kostýmy jsou ušité, stepky naleštěné a my se nemůžeme dočkat, až ukážeme, kam jsme se od loňského mistrovství světa posunuli. Všichni udělali, co bylo v jejich silách, aby celý proces přípravy na soutěže dopadl co možná nejlépe. Každý z našich stepařů na sobě dlouhodobě pracuje, což v T-Group považujeme za hlavní předpoklad úspěch. Jsme tedy jako studio mimořádně vděční za naši komunitu, která je neustále připravena překonávat další a další překážky. Odměnou pro nás bude udělat na pódiu skvělou show a zaujmout i toho nejnáročnějšího diváka a fanouška naší práce. To vše bez ohledu na výsledky a postupy.

Je to pro nás jedna fantastická a dlouhá cesta. Děkujeme, že na ní jste s námi. Držte nám pěsti a my do toho půjdeme zase naplno!

Vaše T-Group❤️

Související témata

Mohlo by vás také zajímat

7. 4. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

První T-Group ples je úspěšně za námi

Nedávno naše studio uspořádalo svůj premiérový T-Group ples. U každé první akce, kterou pořádáme, máme vždy trochu obavu, aby šlo vše hladce, ale tentokrát byly obavy zbytečné. Celá akce se nesla v pohodovém a přátelském duchu a celkově neskutečně předčila naše očekávání. Nechybělo ani pár nečekaných, zároveň ale příjemných okamžiků, které překvapily i samotné organizátory.

30. 3. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

Valná hromada 2024

V pátek 1. 3. se uskutečnila již čtvrtá Valná hromada T-Group, na které jsme měli možnost představit spoustu nových myšlenek, sdílet důležité informace týkající se chodu studia a nastínit, co se bude dít během následujících měsíců. Celou událost jsme zakončili odhalením dosud největšího a nejambicióznějšího projektu, do kterého se kdy studio pustilo.

12. 3. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

T-Group v roce 2024: Další rok plný velkých očekávání a výzev je tu!

2024 bude pro T-Group rokem v mnoha ohledech jiným, než všechny, které jste společně s námi prožili. Čeká nás nespočet výzev a změn, se kterými jsme se jako studio dosud nesetkali. Budeme mít také prostor pro tvorbu nových, větších projektů, které by ještě nedávno sahaly daleko za hranice našich možností. Jedno se ale rozhodně nezmění - i rok 2024 bude plný příležitostí a práce, která nás, jak doufáme, posune zase o kousek výš k našim vysněným cílům.

24. 11. 2023

Tereza Pokorná, Adam Košir

LIFETIME

Příběh života vyprávěný stepaři

Všechny články