12. 3. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

T-Group v roce 2024: Další rok plný velkých očekávání a výzev je tu!

2024 bude pro T-Group rokem v mnoha ohledech jiným, než všechny, které jste společně s námi prožili. Čeká nás nespočet výzev a změn, se kterými jsme se jako studio dosud nesetkali. Budeme mít také prostor pro tvorbu nových, větších projektů, které by ještě nedávno sahaly daleko za hranice našich možností. Jedno se ale rozhodně nezmění - i rok 2024 bude plný příležitostí a práce, která nás, jak doufáme, posune zase o kousek výš k našim vysněným cílům.

Soutěže

Právě soutěží, konkrétně pak rozložení sezóny, se týká jedna z hlavních novinek. Tou je Kvalifikace na Mistrovství České republiky v Praze. Tato první a zároveň nejdůležitější soutěž bude určovat, jak celá nadcházející sezóna bude vypadat. O postupy na MČR tak budeme bojovat poprvé už 28.4. Letos na soutěž vysíláme 76 choreografií, což je historicky nejvyšší počet čísel, které kdy T-Group na soutěž vypravilo.

28. 4. 2024

Kvalifikace na MČR 2024

-

Praha

 

Téměř přesně o měsíc později, tedy 30.5. se postupující čísla, kterých bude osm v každé kategorii, opět utkají v Praze, tentokrát v rámci samotného Mistrovství České republiky. Kromě co možná nejlepší reprezentace T-Group, je naším cílem získat co nejvíce nominací na další soutěž, kterou není nic jiného, než samotné mistrovství světa.

 

Právě světového šampionátu se týká další změna. Soutěžit totiž budeme na domácí půdě, opět v našem hlavním městě, v týdnu od 23.10. do 27.10. Do Prahy se sjedou stepaři doslova ze všech koutů světa. Budeme usilovat o to, aby se na tuto akci probojovalo co nejvíce našich choreografií, a my se tak mohli těšit na nabitou a napínavou druhou polovinu sezóny.

23. - 27. 10. 2024

Mistrovství světa 2024

-

Praha

T-Group akce

V roce 2024 se můžete těšit také na mnoho akcí a událostí, které budeme v T-Group organizovat. Z pohledu chodu našeho klubu je tou nejdůležitější událostí naše již čtvrtá Valná hromada, kterou jsme naplánovali na pátek 1.3. Srdečně vítáni  jsou všichni členové T-Group komunity, které zajímá, co plánujeme se studiem do blízké i vzdálené budoucnosti, ale samozřejmě také ti, kteří by k chodu studia a k novým projektům jakkoliv rádi přispěli. Právě letos se můžete těšit na několik obzvlášť velkých oznámení!

1. 3. 2024

Valná hromada 2024

18:00

T-Group Dance Studio

 

Neposlední novinkou je T-Group ples, který bude pro mnohé oživením a příjemnou změnou. Přece jen, nestepařských akcí tolik nepořádáme. Proto vítáme tuto jedinečnou možnost užít si večer trochu jiným způsobem mezi lidmi, které máme rádi. 16.3. se tedy poprvé od vzniku studia sejdou na parketu naši členové, tanečníci, podporující rodiče a sponzoři. Zváni jsou všichni, kteří rádi stráví příjemný večer plný hudby a zábavy ve společnosti T-Group. Třešničkou na dortu bude kapela Šumichrást Malbohár, která s námi už v minulosti spolupracovala a postará se tak o zpestření celé akce.

16. 3. 2024

T-Group ples 2024

19:00

SC Sýpka Medlánky

 

Po MČR nás 7.6. čeká Club Day a my se před poslední velkou akcí školního roku a následnými prázdninami aspoň na chvíli zastavíme, stepky vyměníme za tenisky a užijeme si trochu pohody . Nebudeme si nic nalhávat, stejně to nakonec skončí stepařským jamem… V rámci této akce můžete jako každý rok očekávat spoustu dobrého grilovaného jídla, chlazených limonád a kvalitní zábavy. Je to také ideální příležitost poznat trenéry a vedení studia i z trochu jiné stránky, než jen z té profesionální.

7. 6. 2024

Club Day 2024

16:00

T-Group Dance Studio

 

Těsně před letními prázdninami, 22. 6. a 23. 6., představíme závěrečnou T-Group show a tou zakončíme první polovinu sezóny. Předvedou se vám všechna čísla, která budou letos reprezentovat T-Group Dance studio na soutěžích. Po boku těch nejzkušenějších stepařů z T-Group již tradičně vystoupí i mladší stepaři a začátečníci, kteří si tak odbudou svou premiéru na jevišti.

22. a 23. 6. 2024

Závěrečná T-Group Show je zpět!

13:00, 17:00

Divadlo Radost

 

A hned další víkend navážeme na úspěšnou akci z loňského roku. O posledním červnovém víkendu společně odjedeme na T-Group Teambuilding. Celý tento víkend bude plný sportu, společenských aktivit a hlavně klidu, který si užijí stepaři, trenéři i celý organizační tým.

Ve druhé polovině prázdnin se mohou nejmladší začínající tanečníci a sportovci těšit na T-Group Příměšťák 2024. S ohledem na vysoký zájem a pozitivní odezvu jsme připravili hned dva turnusy (12. 8. - 16. 8. a 19. 8. - 23. 8.). Pod vedením našich zkušených trenérů si děti užijí týden plný hudby, tance a sportu. Také získají nové dovednosti a vytvoří si spoustu nezapomenutelných vzpomínek.

12. - 16. 8. , 19. - 23. 8. 2024

T-Group Příměšťák 2024

8:30-16:00 (možnost příchodu od 7:3O)

T-Group Dance Studio

 

Přípravy na mistrovství světa zahájíme na prázdninovém soustředění. To proběhne jako každoročně poslední celý týden v srpnu, tedy26. 8. - 30. 8. Po prázdninách si všichni soutěžní členové znovu nazují stepky a pustí se do finálových úprav a šperkování choreografií. Kromě toho také očekáváme účast jednoho externího lektora, který za námi má přiletět až ze Španělska.

26. - 30. 8. 2024

T-Group Soustředění 2024

-

T-Group Dance Studio

 

První týden v září, od 2. 9. do 6. 9.bude probíhat v T-Group týden otevřených dveří a my budeme vyhlížet všechny nové zájemce. Nové přírůstky do našeho týmu si společně s trenéry budou moci poprvé nasadit “klapací boty” a vyzkoušet step, rodiče se mezitím v naší kanceláři dozvědí veškeré důležité informace a detaily ohledně fungování T-Group.

2. - 6. 9. 2024

Týden otevřených dveří 2024

-

T-Group Dance Studio

Kde nebudeme chybět?

Mezi soutěžemi se budeme koncentrovat mimo jiné na obohacení zkušeností našich stepařů prostřednictvím workshopů a dalších zajímavých akcí. Jednou takovou bude Tap Prague Festival. Konat se bude 22. 3. - 24. 3. a kromě stepařů z ČR se tohoto festivalu zúčastní několik zahraničních hostů, mezi nimi česko-švýcarský stepař Daniel Borak, Britové Harvey Shulver, Jessica Jo Marshall a další. Mezi lektory se již tradičně zařadil také hlavní choreograf T-Group Tobiáš Košir. Těšit se můžeme na víkend plný stepařských i tanečních lekcí, který bude jako každý rok končit slavnostní Gala Show.

Podíváme se také do zahraničí, a to rovnou za oceán. 30. 7. - 2. 8. bude v Bostonu velký stepařský festival a po loňském úspěchu našich stepařů tam rozhodně nemůžeme chybět. Většina trenérského týmu a další zájemci z řad T-Group se tedy společně vypraví do USA. Stejně jako minulý rok budou naši členové ubytovaní v rodinách amerických stepařů a kromě kvalitních hodin tance a stepu budou součástí nejrůznějších společenských a kulturních událostí. Tento výlet bude pro všechny účastníky jedinečnou příležitostí si zase o něco rozšířit obzory a taky se seznámit s lidmi, kteří jsou do stepu stejně nadšení jako my. Letos si navíc zaoceánské dobrodružství obohatíme o jednu zastávku, a navštívíme tak i New York.

Ani letos nevynecháme vystoupení na Maratonu hudby. Předvedeme se na muzikálové scéně ve středu Brna a představíme několik nových choreografií z letošní sezóny. V Brně nás můžete vidět i v předvánočních dnech, protože ani Brněnské Vánoce a tradiční vystoupení na Náměstí Svobodyrozhodně neproběhne bez nás.

Další velké projekty

Díky vzrůstajícímu počtu zájemců o zapojení se do trenérských řad, nám připadla milá povinnost zorganizovat třetí ročník Young Coaches Programu, v rámci kterého školíme nové trenéry. V budoucnu se někteří z 12 nových nadějných účastníků programu bude společně s ostatními trenéry starat o mladou generaci stepařů a předávat jim svoje zkušenosti a lásku ke stepu. Než k tomu ale dojde, budou muset projít komplexním vzdělávacím programem, který si studio samo vytvořilo. Nastávající trenéři projdou zhruba 50 hodinami teorie, 50 hodinami praxe a 50 hodinami domácí přípravy. To vše bude obohaceno přednáškami hostů a trenérů z různých sportovních odvětví. Celý kurz bude zakončen udělením certifikátu YCP, který je předpokladem pro trenérské působení v T-Group.

  • Kromě vzdělávání chceme zajistit, že naši stepaři budou mít dostatek toho nejzásadnějšího sportovního vybavení. Zahájíme  tedy spolupráci s celosvětově známým stepařem Rubenem Sunchezem. Tento španělský stepař je kromě úžasné stepařské techniky známý také pro svou vlastní značku stepařských bot. Jeho návštěva na našem soustředění bude znamenat nejen velké množství workshopů pro naše stepaře, ale hlavně začátek oficiálního partnerství mezi T-Group a značkou stepařských bot Ruben Sanchez Dancewear.

Aby toho nebylo málo, už letos se chytáme uvést do provozu nový T-Group e-shop, kde si z pohodlí domova budete moci pořídit jakýkoliv kousek T-Group oblečení a merche. Bude možné zde najít vše od  T-Group triček, batohů a mikin až po sezónní nabídku merche ze show a další vzpomínkové předměty. Rok 2024 se ponese právě v duchu velkého rozšiřování portfolia T-Group oblečení, tak se těšte!

Tím ale nekončíme. Studio plánuje ještě jeden projekt. Takový, který má ambici svými rozměry překonat všechny ostatní v dějinách T-Group dohromady. Už zanedlouho se vše dostane ven a my pevně věříme, že společně s námi  budete mít možnost být součástí toho, jak se z T-Group Dance studia stává něco, co by vás ani v tom nejbláznivějším snu nenapadlo. Na podrobnosti se můžete těšit na valné hromadě a opravdu nepřeháníme, když řekneme, že podobný projekt ještě nikdy nikdo nezrealizoval.

I když je letošní rok plány a vysokými nároky na naši práci přeplněný, věříme, že se se všemi výzvami vypořádáme stejně jako v předchozích letech a odvedeme práci, na kterou budeme moci být hrdí. Nejen díky zapálení našich členů a jejich vytrvalosti se pomalu dostáváme do pozice, kde jsme si vždy přáli být. Začínáme být známí jako studio, které odvádí poctivou a dobrou práci a je plné kvalitních lidí. Je to samozřejmě hlavně  každý z vás, vaše podpora a důvěra, co nám dodává energii posouvat se stále dál. Buďte tedy i letos u toho, jak se T-Group pokusí překonat samo sebe. Bude to stát za to!

Vaše T-Group❤️

Související témata

Mohlo by vás také zajímat

24. 11. 2023

Tereza Pokorná, Adam Košir

LIFETIME

Příběh života vyprávěný stepaři

1. 1. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

Shrnutí roku 2023

Pojďme se společně ohlédnout za dalším rokem plným poctivé dřiny a úspěchů.

Všechny články