1. 1. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

Shrnutí roku 2023

Pojďme se společně ohlédnout za dalším rokem plným poctivé dřiny a úspěchů.

Končí rok 2023 a přišel čas zejména popřát všem jen to nejlepší do období následujícího, rádi bychom ale tuto příležitost využili ke zhodnocení všeho, co se nám letos podařilo a kam jsme se jako studio posunuli. A rozhodně toho nebylo málo. Nebyl měsíc, kdy by se v T-Group neudálo něco velkého, něco, na co budeme ještě dlouho vzpomínat. Článek je dlouhý, ale určitě stojí za to. Nenašli jsme totiž nic, co by se dalo škrtnout. Tak ještě jednou a naposledy, představujeme vám T-Group Dance Studio v roce 2023!

Leden 

 • Společně s novým rokem jsme zahájili přípravy choreografií na nadcházející sezónu. Celkem si naši trenéři mezi sebe rozdělili 72 choreografií, které perfektně připravili na boj s českou i mezinárodní konkurencí.
 • Vznikla vůbec první speciální edice mikin T-Group HEROES. Připravili jsme je speciálně pro tým tatínků, kteří se ujali většiny manuálních prací ve studiu i na soutěžích v roce 2022.
 • Stepaři z T-Group vystoupili na plese v městské části Brno-Komín a sklidili dlouhé a bouřlivé ovace.

 

Únor

 • Trenérský tým vyrazil na společnou akci do Londýna, kde měli všichni jedinečnou příležitost vidět muzikálové představení Hamilton. S choreografií na toto téma získali naši junioři stříbrnou medaili na MS v Zagrebu. Byl to nejen fantastický teambuilding, ale stihli jsme mimo jiné si veřejně zastepovat před Victoria’s Place Theatre.
 • Druhá polovina měsíce se nesla v duchu plesové sezóny a našich vystoupení. První z nich byl ples Lékařské fakulty MU v Zoner BOBYHALL. Dalšími dvěma akcemi jsme posunuli naše hranice a zvládli vystoupit na dvou plesech v průběhu jediného večera. Díky tomu mohli Hroši Brno a MČ Medlánky vychutnat jedinečný zážitek, když stepaři z T-Group rozjedou svou show.

 

Březen

 • Uspořádali jsme již třetí Valnou hromadu, kde jsme zhodnotili naše dosavadní úspěchy a představili smělé plány do budoucna i na rok 2023. Už nyní můžeme říct, že se nám je podařilo splnit na výbornou.

 

 • Další měsíc a další vystoupení našich stepařů. Tentokrát mělo T-Group možnost vystoupit na maturitním plese brněnské Střední průmyslové školy stavební.
 • Rekordní počet stepařů jsme vypravili na TAP DANCE PRAGUE FEST. Naši členové se zde učili od zahraničních hostů, mezi nimi například Jessica-Jo Marshall, Daniel Borak nebo Kai Scanlan. Mezi lektory a tvářemi festivalu byl i zakladatel T-Group Tobiáš Košir.
 • V březnu jsme oznámili záměr pořídit vlastní T-Group dodávku. A v březnu jsme ji měli! Tento nový pomocník, kterému přezdíváme T-Group Tank, nám pomáhá s převozem stepařů, stepařských desek a dalšího náčiní, které potřebujeme na různé akce. Toto a mnoho dalšího by nebylo možné bez významné pomoci Michala Boháče.
 • A aby toho nebylo málo, Řečkovice ve své anketě sportovec roku ocenily jako absolutní vítězku Agátu Zelinkovou v kategorii sportovec roku, Tobiáše Košira v kategorii trenér roku. Stejné pocty se také dostalo celému klubu v kategorii družstev.

 

Duben

 • Velký sen všech, kteří se podílí na chodu T-Group, se splnil. Do studia jsme pořídili nový mycí stroj a zajistili jsme tak ještě kvalitnější a čistší prostředí v celém studiu. , který všem, co se starají o studio výrazně zjednodušil práci. Místo více než dvou hodin každý den, je nyní v sálech čisto za méně než půl hodiny!
 • Uvedli jsme do prodeje další část T-Group merche, tentokrát batohy. Díky naší rostoucí značce jsme perfektně vidět na soutěžích a jiných akcích a T-Group si jen tak někdo nesplete.
 • Navštívil nás tým moderních gymnastek z Belgie. Tato návštěva nemohla zůstat bez lekce stepu speciálně na míru a stepařském světě se zase víc o trochu víc a na nových místech.
 • Na soutěži v Říčanech se malá skupina v kategorii Adults 2, kterou choreografoval Tobiáš, ukázala v tom nejlepším světle a vyhrála první medaili roku 2023 pro T-Group. Skvělým prvním místem tak odstartovala úspěšnou soutěžní sezónu.

 

Květen

 • V květnu vrcholily přípravy na očekávané mistrovství České republiky. Součástí příprav byl trénink produkce, na které jsme stejně jako předešlý rok spolupracovali se stepaři z Prahy. Choreografii s názvem The Story of Elton John, které se účastnilo nad 160 stepařů, jsme společně s Tap Academy Prague dotáhli do konce v průběhu jediného dne.

 

 • Náš tým jsme na MČR vybavili novým přírůstkem T-Group merche, kterým se tentokrát staly bílé mikiny.
 • Na MČR v Praze statečně bojovalo celkem 72 soutěžních choreografií. Tato soutěž je vždy klíčová pro získání nominací na mistrovství Evropy. Tam postoupilo z T-Group celkem 51 choreografií. Na mistrovství světa se pak probojovalo rekordních 34 soutěžních čísel. Z MČR tedy odjíždíme jako nejúspěšnější studio v republice!
 • Díky prvnímu místu na MČR se dětská formace nominovala na Galavečer mistr mistrů, kde proti sobě soutěží nejúspěšnější choreografie ze všech tanečních stylů.
 • V závěru května jsme udělali radost dětem z Ivanovic vystoupením na jejich dětském dni.

 

Červen

 • S vystupováním pro děti jsme pokračovali na Dětském dni v Medlánkách. Také jsme se ukázali na ZŠ Jungmanova, kde jsme žákům opět vykouzlili úsměvy na tvářích.
 • Další zlomovou soutěží pro nás bylo Misrovství Evropy. Nečekaně nás v průběhu soutěže skolila viróza, která významně oslabila celou naši výpravu a spoustu našich stepařů vyřadila. Jen menšina našich choreografií nastoupila v plném počtu. V T-Group ale bojujeme až do konce, nenechali jsme se tedy zastavit a i přes to, že některá čísla jsme museli zrušit úplně, odvezli jsme si titul nejúspěšnějšího studia v Evropě a naše dospělá formace na závěr celé soutěže i přes absenci několika stepařů získala titul mistrů Evropy.

Mistrovství Evropy 2023

17 fotek, 1 video

 • Velká stepařská show T-Group, tentokrát s názvem ONCE UPON A TIME, sklidila hned dvakrát ovace vestoje a byl to ten nejlepší možný závěr školního roku.
 • V tomto nabitém měsíci jsme také stihli dát rozhovor pro rádio Proglas a přiblížit veřejnosti co, a hlavně proč to děláme.
 • První část sezóny jsme uzavřeli klubovým dnem. Club Day byl poděkováním pro všechny, kteří tento půlrok neúnavně trénovali a dělali pro T-Group maximum. Nezáleží na tom, jestli v roli stepařů a tanečníků nebo našich podporovatelů, rodičů a dalších.

 

Červenec

 • Na začátku prázdnin jsme společně odjeli na team building do rekreačního střediska Vyhlídka. Během tří dnů byl čas na relaxaci, hry a dokonce velkou týmovou soutěž. To celé jsme zakončili táborákem a opékáním špekáčků.
 • Do studia zavítaly dvě zahraniční stepařky, Isabella Portilla z Mexika a Anastasia Pavlishina z Ukrajiny. Pracovaly zde na svých soutěžních číslech, to pro Isabellu dokonce choreografoval Tobiáš Košir. Kromě toho si Anastasia Pavlishina udělala čas a připravila pro naše trenéry skvělý workshop.
 • Prázdniny jsou časem oprav a investic do našeho studia. A povedla se nám největší investiční akce od založení T-Group. Zrekonstruovali jsme podlahy ve všech sálech, bývalý taneční sál předělali na kanceláře a odpočinkovou zónu s kuchyní a zázemím, prodloužili jsme časovou osu a mnoho dalšího.

Srpen

 • Ve druhé polovině prázdnin celkem 19 stepařů vyrazilo za americkým stepařským týmem do USA, kde měli příležitost se zúčastnit jejich soustředění a tanečního festivalu. Stepaři absolvovali týden plný stepu a tance. Také se seznámili s dalšími členy stepařské komunity a vytvořili si skvělé vzpomínky. Byli ubytovaní v rodinách a naše působení v USA sklidilo velký ohlas. Na příští rok jsme si tedy zajistili možnost poslat stepaře do USA znovu.

 

 • Stepaři z T-Group vystoupili na Maratonu hudby v Brně. Na muzikálové scéně se představila řada soutěžních čísel a nechyběla ani improvizace.
 • Uspořádali jsme už třetí ročník příměstského tábora pro nejmladší. Na T-Group příměšťáku na téma Harry Potter s námi týden plný tance, sportu a her strávilo přes 60 dětí.

 

 • Prázdniny jsme zakončili soustředěním, které také odstartovalo přípravy na mistrovství světa. Kromě stepu jsme nezapomněli ani na kondiční přípravu a trénink psychické odolnosti.

 

Září

 • Během týdne otevřených dveří se naše studio rozšířilo na více než 260 členů. Všichni zájemci si mohli step vyzkoušet pod vedením některého z trenérů a dozvědět se vše, co T-Group nabízí.
 • Další měsíce budou náročné, uspořádali jsme proto trenérskou večeři, aby celý organizační tým nabral sílu.
 • Předvedli jsme se v mnoha školách a školkách v rámci náborových akcí. Spoustu z nich vidíme hned v dalším týdnu u nás ve studiu na zkušebních lekcích.
 • Tým z Tap Academy Prague za námi přijel na poslední trénink produkce před mistrovstvím světa. Doladili jsme všechny detaily a připravili jsme nevídanou show, která již brzy změní historii Sachsen Areny, kde se šampionát koná.
 • Všechny stepaře z T-Group jsme na mistrovství světa vybavili T-Group kartičkami. T-Group Cards byl dlouho plánovaný projekt, který má za úkol rozšířit povědomí o členech T-Group a povzbudit sběratelské touhy našich členů. Nyní mohou posbírat všechny soutěžní stepaře z formací!
 • Mistrovství světa ve stepu se letos naposledy uskutečnilo v Riese. Naše studio si z mistrovství odvezlo několik medailí, spoustu finálových umístění a více než než 80 mistrů světa v kategorii produkce. T-Group společně s Prahou představilo doposud největší produkci, kterou Riesa za více než 20 let pořádání MS viděla.

Mistrovství světa 2023

33 fotek, 1 video

 

Říjen

 • V Rozdrojovicích jsme se ukázali na jazzovém večeru, kde stepaři stepovali v doprovodu živé hudby.
 • Konečně jsme naplno rozjeli náš další projekt, show LIFETIME. Toto muzikálové představení, jehož autorem je Tobiáš Košir, je pro nás úplně nová zkušenost a naše první příběhové představení v historii T-Group. Tuto výzvu vzali všichni stepaři velice zodpovědně a kousek po kousku jsme začali tvořit další vysněnou část mozaiky našeho studia.
 • Vydali jsme první článek z řady T-Group Published se zaměřením na vzdělání. Tyto články budou postupně tvořit rozsáhlou síť informací a budou vysvětlovat různá témata týkající se stepu a studia.

 

Listopad

 • Trička ze show 2023 se dostala mezi všechny, kteří si je objednali. Tento limitovaný kousek opět zobrazuje motivy ze všech tří soutěžních formací.
 • Ve studiu proběhly dva workshopy od Švýcarského stepaře Fabia Guillelmona. Ten si připravil lekci pro mírně pokročilé, ale také pro ty nejzkušenější z nás.

 

 • Vzdělávali jsme se nejen v oblasti stepu. Studio navštívila úspěšná tanečnice contemporary Bianca Tesařová. Její lekce se zúčastnili naši nejpokročilejší tanečníci, kteří se přiučili mnoho nových tanečních prvků, které nyní můžou předávat dál.
 • Konečně jsme odhalili celý koncept Lifetimu široké veřejnosti. Zahájili jsme prodej vstupenek na ne jeden nebo dva, ale rovnou tři termíny. Velká část míst se prodala během prvních pár hodin. Poslední jednotky vstupenek byly prodány pár minut před novým rokem a my tak máme tři vyprodaná představení!

13. 1. a 14. 1. 2024

LIFETIME - T-Group Show 2024

SO 14:00 a 17:00, NE 14:00

Divadlo Radost

 

Prosinec 

 • T-Group studio navštívil další tanečník. Sasha Veselý našim stepařům rozšířil taneční obzory a ukázal, jak se dá s pohybem experimentovat.
 • Na náměstí Svobody se odehrálo poslední vystoupení T-Group v tomto roce. Předvedli jsme některá čísla z již ukončené sezóny a taky drobnou ukázku toho, co vás čeká na show Lifetime.
 • Všechny čtyři soutěžní formace si ozdobily svůj vánoční stromeček, čímž naladily vánoční atmosféru v celém studiu.
 • Proběhla první generálka Lifetimu. Během dlouhého dne plného tréninků jsme se ujistili jsme dávali dohromady provázanost příběhu a jednotlivých choreografií.
 • Před vánočními svátky jsme stihli rozhodnout o soutěžních choreografiích na nadcházející rok. Na schůzce trenérů jsme zahájili přípravy na další sezónu, ve které bude T-Group Dance Studio zastupovat doposud nejvíc soutěžních čísel, které studio kdy připravilo.
 • Vyprodali jsme vstupenky na všechny tři představení show Lifetime, která nás čeká na začátku roku 2024!

Jsme neskutečně rádi, že i rok 2023 můžeme s klidem v srdci a úsměvem na tváři uzavřít s titulkem “úspěšný”. Každým dnem, týdnem i měsícem udělalo T-Group Dance studio veliký krok směrem ke zdokonalení, zdolalo mnoho překážek a dokázalo, že právě poctivá práce, svědomitost a soudržnost jsou prostředky, kterými se postupně dostáváme na vrchol. Chceme velice poděkovat všem rodičům, stepařům i trenérům, tanečníkům, organizačnímu týmu T-Group, sponzorům a všem, kteří nás podpořili. Našim divákům, kteří ocenili naši práci na soutěžích ale také v hledišti divadel a dalších míst, kde jsme se představili. Vy všichni děláte z T-Group to, čím jsme a hlavně to, čím se v budoucnu můžeme stát. A my jedeme dál a vy v tom jedete s námi. Děkujeme vám za to.

Přejeme úspěšný vstup do roku 2024, vaše T-Group❤️

Mohlo by vás také zajímat

29. 10. 2023

Tereza Pokorná, Adam Košir

T-Group a vzdělání

“Mistr světa s vyznamenáním ve škole? Tohle přece nemůže dlouhodobě fungovat!” V T-Group jsme se rozhodli toto přesvědčení mnoha lidí vyvrátit. Zeptali jsme stepařů z našich řad, kteří tráví ve studiu téměř veškerý svůj volný čas, jak se jim daří skloubit život výkonnostního sportovce a umělce se vzděláním. Vy se tak můžete těšit na sérii zajímavých článků, ve kterých pro vás rozebereme hned několik témat týkajících se propojení stepu, školy a vzdělávání.

24. 11. 2023

Tereza Pokorná, Adam Košir

LIFETIME

Příběh života vyprávěný stepaři

17. 9. 2023

Tereza Pokorná

T-Group prázdniny 2023

Letošní prázdniny daly členům studia čas na zasloužený odpočinek po namáhavém školním roce plném dřiny a úspěchů, ale také prostor na spoustu zajímavých projektů a akcí, které jsme pro naše stepaře a tanečníky připravili!

Všechny články