20. 5. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

Zhodnocení kvalifikace na mistrovství České republiky:

Dokázalo T-Group obhájit své místo mezi českou konkurencí a probojovat se tak do dalších soutěží?

Stepařská kvalifikace na MČR vypukla v neděli 28.4., a my jsme v Říčanech u Prahy, kde se akce konala, samozřejmě nemohli chybět. Více než šestnáctihodinový soutěžní maraton začínal už v brzkých ranních hodinách  a jak je už zvykem, s halou jsme se rozloučili až po půlnoci následujícího dne. Je za námi další soutěž a my můžeme říci, že jsme absolvovali nejnáročnější soutěžní den od založení T-Group. Už zase.

Tato, pro další průběh sezóny, rozhodující kvalifikační akce, která se letos konala vůbec poprvé, měla jeden jasný cíl. Zjistit, kterých osm choreografií z každé kategorie porota vybere, aby se následně účastnilo závěrečného mistrovství republiky v Praze. Kvalifikace probíhala, až na výjimky, jednokolově, což pro soutěžící znamenalo, že na zapůsobení na porotu a podání svého nejlepšího výkonu, měli pouze jeden jediný pokus. Právě proto, že několikaměsíční přípravy se mají promítnout během zhruba dvou minut na pódiu, jsme velmi hrdí na to, že všichni naši stepaři ze sebe vydali naprosté maximum. Na první pohled drastický systém pouze jedné šance se předvést před porotou v tom nejlepším světle, znamenal mimo jiné, že celou soutěž i přes navýšení celkového počtu zúčastněných stepařů, bylo možné uskutečnit v jediném dni.

Kvalifikace 2024

47 fotek, 1 video

Výsledky a postupy

T-Group na kvalifikaci vypravilo celkem 79 choreografií, vůbec nejvíc ve své historii. Po náročné přípravě, která byla kvůli lednové show a dřívějšímu termínu soutěže ještě výrazně kratší než obvykle, bylo nutné počítat s čímkoliv. Konec konců, právě soustředění primárně na samotné výkony a nikoliv čistě na výsledky, je něco, o co se v T-Group snažíme dlouhodobě. I proto, že jsme se se soutěží jako byla tato, donedávna nesetkali, nebylo možné odhadnout, jak v letošní konkurenci obstojíme a kolik našich choreografií se podívá na další postupové soutěže. Právě proto jsme se rozhodli k soutěži přistupovat s pokorou a respektem, a rozhodně nepodcenit přípravu ve všech ohledech. To je vlastně to jediné, co je jakýkoliv stepař, tanečník, nebo sportovec schopen ovlivnit a co se snažíme jako studio mít na co nejvyšší úrovni.

Nyní už můžeme s čistým svědomím a hrdostí na celý náš tým označit tuto soutěž za velice úspěšnou pro celé T-Group. Celkem se našim stepařům podařilo vybojovat 68 postupů včetně všech čtyř formací i produkce. Právě v těchto pěti číslech se ukáží všichni soutěžní stepaři T-Group, takže je skvělé, že radost z postupu letos zažil opravdu každý. Díky těmto výsledkům, které jednoznačně předčily naše očekávání, budou choreografie z T-Group na MČR zastupovat téměř čtyřicet procent všech soutěžních čísel. Takové zastoupení je pro nás nejlepší v historii a jsme nadšení, že tolik našich stepařů dostane šanci vystoupit znovu a ukázat, co v nich je.

Co jsme dokázali?

Přes to, že z výsledných nominací máme velikou radost a naplňují nás optimismem do další části sezóny, ani zdaleka pro nás nejsou tím hlavním úspěchem. Neuvěřitelná kooperace celého týmu, kvalita práce a  hlavně výkon na jevišti i mimo něj je to, čeho si T-Group cení nejvíce. A letos to opravdu stálo za to. Jako je na podobných soutěžích zvykem, neminuly nás nepříjemné situace a nečekané problémy, na které se není možné připravit dopředu a které není možné ovlivnit. Přesto je pro úspěch na soutěži zásadní, se s nimi týmově vypořádat.

Abychom podpořili tým a zajistili co nejlepší zážitky a zkušenosti pro všechny naše stepaře, na soutěže se přepravujeme společně a po celou dobu konání se snažíme spolupracovat v co největší skupině lidí. To z nás dělá na místě jednoznačně nejpočetnější tým a vždy musíme spoléhat na vstřícnost a možnosti organizátora nám management takového množství lidí nekomplikovat a naopak se nám pokusit prospět. To v letošním roce  nenastalo a museli jsme se tak potýkat s celou řadou nečekaných překážek, které jsme doufali, že na takto zásadní soutěži nemohou nastat. Každá taková překážka je pro nás právě kvůli velkému počtu soutěžících z T-Group daleko významnější komplikací.

Přestože jsme předem upozorňovali na velikost naší skupiny a nutnost zajistit pro T-Group prostor na přípravu a převlékání, po příjezdu na nás čekaly dvě malé šatny kapacitně zhruba pro dvacet tanečníků. S počtem více než sto třiceti soutěžících neexistovala varianta, jak přípravu na soutěž v takových podmínkách zajistit. Organizátor následně náš vyhrazený prostor rozšířil o kus louky a dvě malé maringotky bez světla a elektřiny. Je obrovským štěstím, že na soutěži nepršelo a alespoň počasí hrálo v náš prospěch, protože v takovém případě by nebylo možné, aby z naší strany soutěž mohla proběhnout. Ani tento stav ale nebyl konečný a prostory jsme museli několikrát měnit a uvolňovat jiným tanečním oddílům. Zásadním problémem pak bylo, že z naší vytvořené venkovní šatny (složené pouze z židlí, věšáků, tatami a dalšího vybavení, které jsme si dovezli sami z Brna), byla cesta na pódium dlouhá přes 200 metrů, což zejména pro náš organizační tým, který celý den pendloval mezi šatnou a pódiem, znamenalo významnou komplikaci.

Celý předchozí odstavec rozhodně nepíšeme jako kritiku organizátorů soutěže, ale jako uznání našemu týmu, který i v takových podmínkách zajistil pro stepaře z T-Group prostředí, ve kterém mohli soutěžit naplno a vytvářet si zážitky na celý život. Je to zkrátka pozitivní hodnocení výzvy, kterou se nám jako studiu opět podařilo překonat. A takové věci nás dělají lepšími a silnějšími pro budoucí příležitosti. V tuto chvíli bychom také chtěli velmi ocenit přínos rodičů, kteří se do toho nebáli jít s námi a připravili zejména pro ty nejmenší skvělý servis a pohodlné zázemí.

Tentokrát jsme čelili nespočtu výzev různého typu. Nastalo množství situací, kdy nálada, výkony a motivace stepařů odvádět tu nejlepší práci, byly podrobeny náročným zkouškám. Je neuvěřitelné, že jako jeden tým, jsme to opět zvládli a můžeme s klidem říci, že jsme na pódiu i mimo něj odvedli dobrou práci. První letošní soutěž nám tak, kromě zajištění postupů na republikový šampionát, dala jistotu, že T-Group je celek, jehož funkčnost a spolupráci by mu mohl kdejaký vrcholový sportovní tým závidět. Opět se osvědčila pracovitost a spolehlivost všech našich svěřenců a jsme šťastní za to, s jakými lidmi máme tu čest pracovat. Nasbírali jsme také mnoho nových, zcela nevšedních zkušeností, které nám nepochybně pomůžou k dalšímu rozvoji jednotlivých stepařů i celého T-Group.

Děkujeme všem, kteří naší filosofii věří a podporují nás. Celá naše práce nám díky tomu dělá obrovskou radost a naplňuje nás pocitem smysluplnosti a motivací k uskutečnění dalších cílů, zvládnutí nových nepříjemností a postupné plnění našich snů. Víme, že všichni přijedou po soutěži unavení, někteří nemocní, emocionálně vyčerpaní a možná vynechají nějaký den školy. Víme, že i pro rodiče je to náročné, uprostřed noci jet pro děti k autobusu a organizovat si život podle soutěžních termínů. Věřte nám ale, že to opravdu stojí za to. Tohle jsou jedinečné zážitky a zkušenosti, které utváří charakter člověka a vytváří lidskou kvalitu. A to je pro nás to nejdůležitější.

 

Mohlo by se zdát, že nyní přichází pár chvil na odpočinek, poplácání se po rameni a oslavení dobře zvládnuté soutěže. Tak to ale v T-Group určitě nevidíme. Tohle byl jen začátek. Nezastavujeme a pokračujeme v zatím dobře rozjeté soutěžní sezóně. Už za necelý měsíc, přesněji 30.5., nás čeká mistrovství České republiky. Do té doby budeme pracovat na detailech a pilovat všechny nedostatky našich choreografií, které nám letošní kvalifikace odhalila. Aby bylo zase na co koukat. :-)

Děkujeme, že jste v tom s námi,


 Vaše T-Group❤️

Související témata

Mohlo by vás také zajímat

25. 4. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

Přípravy na soutěžní sezónu 2024 vrcholí

Stejně jako každý rok, i letos se T-Group úspěšně dostalo až do fáze soutěžní sezóny. Jak bude vypadat ta letošní? Co je jinak? Na co se těšíme a co všechno nás v nejbližší době čeká. To a mnohem více se dozvíte v následujícím článku.

7. 4. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

První T-Group ples je úspěšně za námi

Nedávno naše studio uspořádalo svůj premiérový T-Group ples. U každé první akce, kterou pořádáme, máme vždy trochu obavu, aby šlo vše hladce, ale tentokrát byly obavy zbytečné. Celá akce se nesla v pohodovém a přátelském duchu a celkově neskutečně předčila naše očekávání. Nechybělo ani pár nečekaných, zároveň ale příjemných okamžiků, které překvapily i samotné organizátory.

30. 3. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

Valná hromada 2024

V pátek 1. 3. se uskutečnila již čtvrtá Valná hromada T-Group, na které jsme měli možnost představit spoustu nových myšlenek, sdílet důležité informace týkající se chodu studia a nastínit, co se bude dít během následujících měsíců. Celou událost jsme zakončili odhalením dosud největšího a nejambicióznějšího projektu, do kterého se kdy studio pustilo.

12. 3. 2024

Tereza Pokorná, Adam Košir

T-Group v roce 2024: Další rok plný velkých očekávání a výzev je tu!

2024 bude pro T-Group rokem v mnoha ohledech jiným, než všechny, které jste společně s námi prožili. Čeká nás nespočet výzev a změn, se kterými jsme se jako studio dosud nesetkali. Budeme mít také prostor pro tvorbu nových, větších projektů, které by ještě nedávno sahaly daleko za hranice našich možností. Jedno se ale rozhodně nezmění - i rok 2024 bude plný příležitostí a práce, která nás, jak doufáme, posune zase o kousek výš k našim vysněným cílům.

Všechny články